Home » Tag Archives: работни услови

Tag Archives: работни услови

Dentsu ветува дека ќе ги “елиминира долгите работни часови”, откако компанијата се соочува со обвиненија поради самоубиство на вработена

Случајот против јапонската адвертајзинг групација Dentsu премина во друга фаза по 18 месеци од самоубиството на вработена која си го одзела животот поради компаниската култура на прекумерна работа. Според информациите на медиумите The Japan Times и The Asahi Shimbun, Јавното обвинителство на Токио во петокот соопшти дека ќе бара обвинение ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365