Home » Tag Archives: Русија 2018

Tag Archives: Русија 2018

Анализа на социјалните медиуми за време на Светското фудбалско првенство

15 јули 2018 година засекогаш ќе бидат запаметен од страна на Французите. Репрезентацијата на Франција (Les Bleus) е новиот светски фудбалски шампион и ја победи репрезентацијата на Хрватска во едно од највозбудливите финалиња во историјата на Светското фудбалско првенство. Со оглед на тоа што саботата се славеше Денот на независноста ... Read More »

McDonald’s е постојано заедно со навивачите на Светското фудбалско првенство

McDonald’s ги одбележува сите неверојатни емоционални издигнувања и падови кои ги доживуваат фудбалските фанови за време на Светското фудбалско првенство, порачувајќи им „Со Вас сме“, како дел од глобалната кампања за нивното официјално спонзорство на турнирот. Осмислена и реализирана од Leo Burnett London, кампањата беше лансирана заедно со стартот на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365