Home » Tag Archives: социјална мрежа

Tag Archives: социјална мрежа

Социјалната мрежа Google+ престана да постои

Социјалната мрежа Google+, која беше формирана во јуни 2011 година, од 2 април престана да постои Google+ беше лансиран како конкуренција за Фејсбук и Твитер и беше четврти обид од Google да создаде социјална мрежа, но платформата не успеа да ги придобие корисниците. На почетокот, мрежата беше наменета за одредени ... Read More »

Социјална мрежа која им плаќа на корисниците за нивното време и лајкови

Што би рекле кога би ви кажале дека постои социјална мрежа слична на Фејсбук која на своите корисници им плаќа за времето поминато на неа? И не само тоа, им плаќа за секој коментар, објава или лајк? Станува збор за социјалната мрежа Minds, која постои од 2015 година и има ... Read More »

Има ли спас за Snapchat?

Snap(chat) забележа уште еден лош квартал  – голема загуба, помал пораст на бројот на корисници од очекуваниот и намалена побарувачка на очилата Spectacles Се` до неодамна Snap беше компанија на која технолошките гиганти сакаа да потрошат милијарди долари, а истражувањата покажувале дека Snapchat е најпопуларна социјална мрежа помеѓу тинејџерите, а ... Read More »

Фејсбук достигна две милијарди корисници месечно

Социјалната мрежа Фејсбук објави дека достигна цифра од две милијарди активни корисници месечно. „Денес одбележуваме нова пресвртница  – сега имаме две милјарди луѓе кои секој месец се поврзуваат на Фејсбук“, соопштија во вторникот од Фејсбук, кои првата милијарда на корисници ја прославија во октомври 2012 година. „Напредуваме во поврзувањето на ... Read More »

ezyShot – нова социјална мрежа која Ви овозможува да заработувате пари и да бидете сам свој газда!

Дали сте посакале да работите за себе, да патувате низ светот и да ја имате можноста да правите пари и се’ тоа од дланката на вашата рака!? Сега можете! Сфатете го како спој на Facebook, Instagram и Freelancer. Новата платформа ‘ezyShot’ (ЛИНК) пред скоро време го лансираше својот нов елегантен ... Read More »

Колумна на Тарик Асанов: -Ello? –Не, благодарам.

Колумна на Тарик Асанов, дипломиран економист, на тема Ello, новата социјална мрежа, која како своја главна предност го истакнува “заветот“ дека нема да пласира реклами пред своите “жители“. Слушнал некој за Ello, новата социјална мрежа која има амбиција да ја собори од тронот веќе со години неприкосновената Facebook? Не?! Претпоставував ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365