Home » Tag Archives: тизер

Tag Archives: тизер

Тизер кампања во Скопје која “растура“ и “склопува“….човечки психи..

Го знаеш ли Др. Виктор Терзиев? Од Скопје е? Психотерапевтон бе…..Аман бе…како не? Има и сајт фала богу, се е легално. Јак е…многу!…има билборди по цело Скопје за него…автобуси…банери на фејсбук…све! Има, како не, има он.. баеѓи “пациенти“… (уште да немаше тука :) )….еве поврзи се со нив на Твитер: ... Read More »

Билборд кампања: Скопје се смее и сјае !

Главниот град на Македонија деновиве го красат билборди на повеќе локации кои на случајните минувачи им порачуваат едноставно…. да се насмеат :) Билбордите кои шират љубов и насмевки, помеѓу другите пораки порачуваат и: “Насмевни се и без гајле“ “Насмевни се и бакни ме“ “Насмевни се и гушни ме“ “Насмевни се и ... Read More »

Ерик Кантона е главниот лик во пивската кампања #LeBigSwim

Да имаш буџет за да одбереш кого сакаш на кастинг за пиво а да не го земеш Ерик Кантона треба да си луд :) Веројатно и во Ogilvy & Mather London размислувале слично како мене кога се спремале да ги снимаат серијата реклами за француската пивница Kronenbourg. Кантона го користат веќе ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365