Home » Tag Archives: тинејџери

Tag Archives: тинејџери

Burger King на фантастичен начин укажа на суровата реалност за насилството помеѓу тинејџерите

Овај бренд спроведе своевиден социјален експеримент во еден од своите ресторани, докажувајќи некои поразувачки статистики за насилството помеѓу тинејџерите Насилничкото однесување е нешто што е присутно во сите краеви и култури во светот, но она што е исто така присутно во сите култури во светот е игнорирање на врсничкото насилство. ... Read More »

Snapchat е двојно повеќе популарен од Instagram помеѓу американските тинејџери

Инвестициската компанија Piper Jaffray спроведе истражување помеѓу американските тинејџери за нивните омилени социјални мрежи, а 47% од нив рекле дека тоа е Snapchat Инвестициската компанија Piper Jaffray го објави својот годишен извештај „Taking Stock With Teens“ во кој ја истражи употребата на социјалните мрежи помеѓу тинејџерите во 44 американски држави, ... Read More »

Знаете ли што е Финстаграм и зошто младите, а посебно тинејџерите го сакаат?

За корисниците тоа е место каде што можат да ги „исфрлат“ сите свои фрустрации или едноставно да објават нешто што на својот вистински профил не би сакале да го имаат Кога и да се појави некоја новина, голема е веројатноста прво да ја прифатат младите корисници. А кога станува збор ... Read More »

Истражување: Фејсбук на луѓето им станува опасно ДОСАДЕН

Фејсбук нема да го изгуби статусот на социјална мрежа бр.1 уште неколку години, но се чини надолниот тренд веќе “го има фатено за озбилно“, покажуваат резултатите во најновата анализа која синоќа имав прилика да ја читам на Marketing Pilgrim. Дури 50% од учесниците во новата студија на GlobalWebIndex рекле дека Фејсбук ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365