Home » Tag Archives: Факултети

Tag Archives: Факултети

Истражување: Колку пари од реклами заработуваат порталите во Македонија?

Најголем предизвик при изработката на оваа анализа и пресметка ни претставуваше фактот да определиме кои портали ќе ги вклучиме во естимацијата имајќи го во предвид фактот што на пазарот има повеќе од 100 интернет медиуми кои се борат за парче од огласувачкиот колач во Македонија. Голема помош добивме од најголемите ... Read More »

Прогласени најдобрите веб сајтови во Македонија за 2014 година

На свечена церемонија која се оддржа во фоајето на Македонската Опера и Балет, синоќа во Скопје се оддржа завршниот дел во годинешниот избор на најдобрите македонски веб сајтови за 2014 година во повеќе категории. Наградата за веб сајт на годината им припадна на Off.net.mk а наградата за најпопуларен веб сајт ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365