Home » Tag Archives: Форд

Tag Archives: Форд

Ford и во 2019-та продолжува со иновации како изминатите 118 години

И 2019 година, според сите очекувања, ќе биде година на технолошки иновативни решенија во автомобилската индустрија. Од автономните возила до најиновативниот предлог на компанијата Ford, да се елиминираат сообраќајните семафори, односно да се отстапи место на технологијата која овозможува комуникација меѓу самите возила. Експертите од Ford наведуваат дека со помош ... Read More »

Форд Македонија исполни новогодишни желби на децата од домовите без родители

Децата згрижени во групни домови за справување со воспитно – социјални предизвици со воодушевување ја примија донацијата во техника и опрема обезбедена од Форд Македонија. Неизмерна радост завладеа кога децата видоа дека донацијата се состои од опрема што сами ја посочија како потребна за да го олесни секојдневието во домовите. ... Read More »

Форд ја именува BBDO за главна креативна агенција

Форд ја именува агенцијата BBDO на Omnicom како водечка креативна агенција по ревизијата која што беше значителен удар за агенцијата WPP, која беше уверена дека ќе го одбрани акаунтот. Автомобилската компанија, исто така, ќе продолжи да соработува со агенцијата Wieden + Kennedy, која соработка започна на почетокот на оваа година, ... Read More »

Новиот Ford Ranger Raptor доаѓа во Европа

  Автомобилската компанија Ford потврди дека новиот Ranger Raptor доаѓа во Европа. Ова е најголема и најсилна верзија на најдобро продаваниот пикап на стариот континент, откако храбриот нов модел дебитираше на саемот „Gamescom“, во Келн, Германија. Вистинските европски ентузијасти за оф-роуд возење, кои се во постојана потрага по возбуда, ќе ... Read More »

Ford произведе 10 милиони Mustang возила

Автомобилската компанија Ford го произведе 10 милионитото Mustang возило, најпродаваниот спортски автомобил во Америка во последните 50 години и најдобро продаван автомобил во светот во последниве три години. Десетмилионитиот Ford Mustang е кабриолет 2019 Wimbledon White GT V8, со 460 КС и 6-брзински рачен менувач. Опремен е со најнова технологија ... Read More »

Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто

Со реупотреба на водата од дождот Европа може да заштеди 6 милијарди литри вода годишно Идејата на братот и сестричката Даниел и Лара Крон од Германија може навистина да придонесе да се заштедат милијарди вода годишно. Всушност, наместо да ги бришеме капките вода од дождот кој се собира на ветробранското ... Read More »

Билбордот на Форд го собори Гинисовиот рекорд

Форд се запиша во Гинисовата книга на рекорди како сопственик на најголемиот биборд на светот Форд го постави најголемиот рекламен билборд на светот, кој се простира на дури 5.265 квадратни метри, што е приближно со површина на 20 тениски игралишта – за новиот спортски автомобил Ford EcoSport (SUV) на познатата ... Read More »

Денови на одговорност и доверба

Сината боја како боја на небото и морето, поврзана со суштината и стабилноста, симболизира доверба, лојалност и верување. Луѓето што ја сакаат оваа боја се дефинираат како мудри и разумни. Токму како и карактерот на „синиот овал“, сината боја применета во светот на автомобилизмот ја опишува смислата на животот и ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365