Home » Tag Archives: Футура 2/2

Tag Archives: Футура 2/2

Еве колку изнесуваат вкупните приходи на македонските маркетинг и медиски агенции за 2016 година

Најактивните и најголеми медиски и маркетинг агенции во Република Македонија, во изминатата 2016 година оствариле вкупни приходи од речиси 35 милиони евра  што како вкупен резултат е намалување на приходната страна за околу 320 000 евра во споредба со 2015 година кога истите агенции оствариле вкупно приходи од околу 35,3 ... Read More »

Македонскиот маркетинг пазар “тежи“ 33 милиони евра

Македонскиот маркетинг пазар се проценува на околу 33 милиони евра ако се земат во предвид финансиските резултати на македонските маркетинг и медиски агенции остварени во 2015 година. Маркетинг365 ги анализираше завршните биланси на 25-те најголеми и најактивни маркетинг и медиа агенции во земјава (по азбучен ред: Бренд Јунион, Греј – Ворлдвајд, Дивисион,  Дирецт ... Read More »

Агенцијата Футура 2/2 вработува Account Manager и Office Manager

Маркетинг агенцијата Футура 2/2 го проширува својот тим со двајца нови членови: ACCOUNT MANAGER Во потрага сме по искусен Account Manager со минимум 3 години работно искуство во адвертајзинг индустријата кој одлично го владее Microsoft Office пакетот со акцент на Excel и PowerPoint. OFFICE MANAGER Нашиот идеален кандидат е личност која ... Read More »

“Тројанско буре” – нова реклама на Футура 2/2 за Златен Даб

Приказната од средниот век во Шкотска каде голема група жени се обидува да ги врати своите мажи дома е содржината на новата реклама на маркетинг агенцијата Футура 2/2 работена за Прилепска Пивара и нивниот бренд “Златен Даб“. Откако не успеваат да пробијат во добро чуваниот замок, жените го користат најдобриот начин ... Read More »

Маркетинг-презентации на виртуелни винарници

Во Тренинг центарот Камник на 13.06.2015, три групи на идните вински советници ги презентираа своите маркетинг планови пред стручно маркетинг жири. Се бираше најдобра винска  приказна, лого, дизајн на вински етикети, маркетинг-план и слоган за три виртуелни винарници. Оваа семинарска работилница е дел од пошироката комплексна обука за Вински советник ... Read More »

Футура 2/2 вработува Арт директор, дизајнер, DTP и copywriter

Маркетинг агенцијата Futura 2/2 од Скопје, го проширува својот тим со Арт директор, дизајнер, desktop publisher и copywriter. Вашето CV и портфолио испратете ги на jobs@futura.net.mk најдоцна до Петок 13 март 2015 год. http://futura.net.mk/job_ad_march_2015/Futura_job_March2015.PDF Read More »

“Most Wanted“ – Одлична кампања на Златен Даб и Футура 2/2 во пресрет на СП во фудбал

Прилепска пиварница со уште едно, ново, одлично изненадување. За потребите на нивниот бренд „Златен Даб“, заедно во соработка со агенциjата Футура 2/2 со која веќе неколку години наназад посветено работи на комплетното позиционирање, брендирање и пласирање на брендот, ја реализираше интерактивната видео кампања „Most Wanted“. Станува збор за интерактивна видео реклама во која ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365