Home » Tag Archives: хотел

Tag Archives: хотел

Во овој хотел плаќате со одговарање на прашања

Дали сакате да престојувате во хотел каде квалитетот на вашиот престој зависи од Вашето знаење? Ако одговорот е да, тогаш хотелот Trivial Pursuit, лоциран на скоро 50 колометри надвор од Москва, е местото за Вас. Хотелот преставува проект на брендот за играчки Hasbro и агенцијата Leo Burnett од Москва и ... Read More »

Престојот во овој хотел е бесплатен ако останете офлајн

Прва хотелска соба во светот каде цената која ја плаќате за престој зависи од времето коe го поминувате на социјалните медиуми „The Check Out Suite“ е уникатна хотелска соба во Гетеборг, Шведска, која ги наградува гостите ако се држат подалеку од своите мобилни екрани, овозможувајќи им на семејствата да поминуваат ... Read More »

Ибис Стајлс Скопје ја слави својата прва годишнина

Ибис Стајлс (Ibis Styles), светски познатиот и признат бренд на Акор Хотелс (AccorHotels), групација која е светски лидер за патување и стил на живеење, ја одбележа првата годишнина од своето постоење во главниот град на Македонија, преку Хотелот Ибис Стајлс Скопје. На свечениот настан присуствуваше г. Жил Клавие, Претседател на ... Read More »

Оглас за вработување на маркетинг менаџер

Објавува оглас за пополнување на работната позиција: Маркетинг менаџер Рок за пријавување: 31.07.2018 Вистинскиот кандидат за оваа позиција е проактивен, флексибилен и ориентиран кон резултати, со цел градење на успешна компанија, притоа имајќи позитивен став во обезбедување на исклучителни услуги кон нашите корисници. Позицијата вклучува: Развивање на маркетинг стратегија во ... Read More »

Македонија има нов бр.1 хотел – Добредојде Мериот!

Почнувајќи од вчера, Македонија доби свој нов бр.1 хотел – Хотел Мериот, дел од ланецот на еден од најексклузивните хотелски ланци Marriott International. Лоциран во срцето на градот Скопје и плоштадот Македонија, објектот е доминантен во однос на сите објекти кои го опкружуваат и зрачи со својот совршен надворешен лик ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365