Home » Tag Archives: balcannes

Tag Archives: balcannes

И оваа година на BalCannes се доделуваат седум награди

Денес истекува крајниот рок за пријавување на BalCannes За 25 најдобри проекти на BalCannes ќе одлучи жири составено од некои од најдобрите и најискусните експерти од индустријата на пазарното комуницирање во регионот, кои се претставници на огласувачите, агенциите и новинарите кои ја следат индустријата. На BalCannes се наградува најдобрата агенција и ... Read More »

Стојанов, Црвенковска, Ефтимовски, Тирицовска и Атанасова ќе ја претставуваат Македонија во жирито на BalCannes

Во организација на HURA (Хрватското здружение за пазарно комуницирање) и Weekend Media Festival, седмото издание на BalCannes и оваа година ќе се одржи во Ровињ, Хрватска од 20-ти до 23-ти септември. Регионалното жири кое ќе ги избере најдобрите 25-креативни проекти за изминатата година вклучува и 5 претставници од Македонија: Милан ... Read More »

Продолжени пријавите за овогодишниот BalCannes!

Најдобра агенција во регионот од BalCannes оди во Кан Пријавите за овогодинешното регионално натпреварување, кое по седми пат се одржува во рамките на Викенд Медиа фестивалот во Ровињ, се продолжени за уште една недела, поточно до 07.09. 2018 година. Сите заинтересирани, оваа година, можат да ги искористат посебните придобивки при ... Read More »

Покажете му на Cannes како го правиме тоа на BalCannes

Ако оваа година мислите да се натпреварувате за својот BalCannes лав, фатете се за работа, затоа што пријавите за BalCannes, регионалната ревија на агенции, се отворени уште десетина дена! Најдобрата агенција на седмиот BalCannes ќе има можност со својот проект да се натпреварува на Cannes Lions 2019 – најреномираниот меѓународен натпревар ... Read More »

Најдобрата агенција во регионот од BalCannes оди на фестивалот Cannes Lions 2019!

За наградите ќе одлучува жири составено од 25 експерти, претставници на клиенти, агенции и новинари од неколку земји во регионот Сите агенции за пазарно комуницирање од регионот се повикани до 1 септември 2018 година да ги пријават своите кампањи на BalCannes, кој и оваа година ќе се одржи во Ровињ, ... Read More »

Прогласени најдобрите кампањи и адвертајзинг агенции во Јадранскиот регион

По прв пат видовме како на исти кампањи гледаат огласувачите, агенциите и новинарите, а секое од овие жириа им додели награди на најдобрите кампањи според својот избор. Дури 55 адвертајзинг агенции конкурираа на овогодинешниот BalCannes, а стручно жири од 25 членови (огласувачи, агенции и новинари) од целиот регион ги избира ... Read More »

Интеграција на BalCann-ски начин на Weekend Media Festival

Ѕирнете зад кулисите на некои од повеќе наградуваните проекти кои успешно ги споија огласувањето и односите со јавноста Интегрираната комуникација во индустријата, со сингерија на огласувањето и односите со јавноста, постигнува одлични резултати, а своите искуства со реални интегрирани кампањи ќе ги споделат претставниците на пет регионални агенции, чии што ... Read More »

Продолжени пријавите за BalCannes 2017

Можете да здивнете, ќе стигнете да го однесете дома вашиот BalCannes лав :) Крајниот рок за пријавување на BalCannes е продолжен до Петок 08.09. Пријавете ги Вашите проекти и докажете се на досегашните но и на потенцијалните клиенти! За агенциите кои ќе пријават четири проекти, секоја идна пријава им е ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365