Home » Tag Archives: balcannes (page 2)

Tag Archives: balcannes

Објавено 25 членото жири на BalCannes. Петмина претставници од Македонија!

Гордана Ампова Димeвска (Зегин), Ленче Карпузовска (ЕВН), Василије Чорлука (Сачи&Сачи / Публицис ОНЕ), Жарко Димитриевски (Еден на Еден) и основачот на Маркетинг365, Борис Ефтимовски – ќе ја претставуваат Македонија во овогодинешното, најголемо досега, жири на креативниот фестивал BalCannes составено од некои од најдобрите и најискусни 25 стручњаци во комуникациската индустрија ... Read More »

Подгответе се за новиот BalCannes

Наскоро се отвараат пријавите за шестото издание на BalCannes На почетокот на јуни ќе бидат отварени пријавите за BalCannes на кој се претставуваат најдобрите мали и големи агенции од регионот, во организација на HURA (Хрватско здружение за деловно комуницирање) и Weekend Media фестивалот. Најдобрите проекти од регионот ќе бидат избрани ... Read More »

На BalCannes прогласени најдобрите кампањи и агенции во регионот

Најдобра агенција на BalCannes 2016 е словенски Pristop, а титулата за најдобра кампања ја однесе Men all over the world are crying на агенцијата Studio Sonda Избрани се најдобрите 25 кампањи на петтото издание на најголемиот адвертајзинг фестивал во регионот BalCannes кој се одржува во Ровињ, Хрватска. По прв пат,  наградите ... Read More »

Рекордни 57 агенции на BalCannes ревијата

Рекордни 57 агенции од 5 земји од регионот ги пријавија своите најдобри проекти на BalCannes, регионалната ревија на рекламни агенции. Дури 125 референтни агенциски проекти, во следната недела, ќе ги прегледува жири составено од угледни огласувачи кои во текот на два круга оценување ќе ги избере најдобрите 25 проекти. Оваа ... Read More »

Каква иднина не очекува? Дознајте во Ровињ од 22 до 25 септември

Две недели пред почетокот, познат е најголемиот дел од програмата на 9  Weekend Media Festival кој ќе се одржи од 22 до 25 септември во просториите на старата фабрика за тутун во Ровињ, под покровителство на Adris grupа. Најголемиот регионален собир на комуникациската индустрија доведува исклучително интересни предавачи од странство, ... Read More »

Пријавите за BalCannes продолжени до 9-ти септември!

Пријавите за BalCannes и оваа година се продолжени, има време до петок 9-ти септември до полноќ. Сите агенции од Македонија и регионот кои беа загрижени дали на време ќе стигнат да ги спремат своите најдобри проекти сега може да здивнат, бидеќи имаат уште 9 дена повеќе за да ги завршат своите ... Read More »

Жири од огласувачи и новинари ќе оценува на BalCannes

Во склоп на BalCannes, по прв пат во регионот, огласувачи ќе ги одбираат најдобрите проекти и најдобри маркетинг агенции од Македонија, Хрватска, Србија, Словенија, БиХ и Црна Гора. Стручното жири кое го сочинуваат некои од најдобрите и најискусните маркетинг стручњаци во регионот внимателно одбрани за оваа задача е составено од: ... Read More »

Отворен рокот за пријавување на BalCannes

Balcannes

Отворен е рокот за пријавување на кампањи за BalCannes, најголемата манифестација за избор на најдобрите маркетинг проекти од регионот. HURA и Weekend Media Festival ги повикуваат сите маркетинг агенции од Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Македонија и Црна Гора да ги пријават своите проекти до 1 септември 2016 година. Маркетинг агенциите ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365