Home » Tag Archives: Ford Ranger Raptor

Tag Archives: Ford Ranger Raptor

Новиот Ford Ranger Raptor доаѓа во Европа

  Автомобилската компанија Ford потврди дека новиот Ranger Raptor доаѓа во Европа. Ова е најголема и најсилна верзија на најдобро продаваниот пикап на стариот континент, откако храбриот нов модел дебитираше на саемот „Gamescom“, во Келн, Германија. Вистинските европски ентузијасти за оф-роуд возење, кои се во постојана потрага по возбуда, ќе ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365