Home » Tag Archives: mccann beograd

Tag Archives: mccann beograd

Прогласени победниците на BalCannes 2018!

Дури 51 адвертајзинг агенција конкурираа за овогодинешното издание на натпреварот BalCannes кој се одржува во склоп на единаесеттиот Weekend Media Festival во Ровињ, Хрватска. Стручното жири составено од 25 експерти (огласувачи, агенции и медиуми) од целиот регион, во силна конкуренција ги избра најдобрите проекти во Јадранскиот Регион и ги додели ... Read More »

Јелена Јазиќ е нов директор на агенцијата McCann Beograd

Јелена Јазиќ е новиот директор на агенцијата McCann Beograd. Во претходниот период Јелена Јазиќ беше директор за маркетинг во компанијата Air Serbia. Добро ги познава агенциските поцеси бидејќи во два наврати, како маркетинг директор на компаниите Carlsberg и Delhaize, соработуваше со тимот на McCann Beograd. „Голема е честа, но голем ... Read More »

Приказната за LAV пуканките !

Овие денови на социјалните мрежи во Србија се шири приказната за еден нов и сосема необичен производ – ЛАВ пуканки. Луѓето со право се прашуваат како еден пивски бренд се одлучил за производство на вкусни, крцкави пуканки и притоа им го дал своето име. За тоа е заслужна маркетинг агенцијата ... Read More »

Плазма Мини Мини : Кампања која не престанува да забавува

Еден од омилените брендови на ова подрачје е сигурно Плазма кекс. Веќе педесет години Плазма е дел од нашето секојдневие, за многу од нас и симбол на некои од најубавите моменти во животот. Најновиот член на Плазма фамилијата е Плазма Мини Мини кој се обраќа на најмладата полулација за кои ... Read More »

“Carnex – И секогаш сме заедно” – нова кампања на McCann Beograd

(РЕГИОН) – Некогаш под поимот ‘семејство’ ги подразбиравме нашите најблиски роднини. Денешното ‘семејство’ е значајно проширено. Тоа не се само оние што ни се во најблиско сродство, денес тоа се и пријателите, колегите, нашите куќни миленици… Семејството е нашата комфорт зона, она што додава вредност и смисла на животот, заедништвото, ... Read More »

Јана Савиќ-Растовац од McCann Beograd избрана за предавач на Eurobest

Јана Савиќ-Растовац, креативна директорка на McCann Beograd, е избрана да биде еден од предавачите на овогодишниот фестивал Eurobest , организиран од Cannes Lions, најугледниот светски фестивал од областа на адвертајзингот. Повикот да одржи презентација пред посетителите на фестивалот е големо признание за креативната работа на Јана и за агенцијата од ... Read More »

Срѓан Шапер : Нашата визија е да бидеме најпосакуваниот комуникациски партнер

На фестивалот “Golden Drum” агенциската мрежа McCann за централна и источна Европа, во чии рамки работат и агенциите во составот на I&F McCann Grupa, втора година по ред е прогласена за најдобар комуникациски систем во овој дел на Европа.За освојувањето на ова значајно признание придонесоа и агенциите McCann Белград и ... Read More »

Balcannes Top 25 | Драма во такси

Balcannes

Маркетинг365 ги претставува најдобрите 25 регионални кампањи во изборот на регионаната креативна ревија Balcannes. Редоследот на презентираните кампањи е по азбучен ред. 5/25 Агенција : McCann Beograd Наслов на проектот: Драма во такси Vladimir Ćosić, Creative Director, McCann Beograd Nemanja Stanković, Copywriter, McCann Beograd Bojan Babić, Copywriter, McCann Beograd Milena Kvapil, Copywriter, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365