Home » Tag Archives: SoMo borac

Tag Archives: SoMo borac

Наградени најдобрите дигитални кампањи од регионот на шестото издание на SoMo Borac

Шести пат по ред на Weekend Media Festival во Ровињ беа доделени најзначајните дигитални награди во регионот – SoMo Borac. За прв пат, церемонијата на доделување награди се одржа во големата сала на Weekend Media Festival пред повеќе од 500 гости. Кампањите беа оценувани од страна на стручно жири составено ... Read More »

Кампањата на „Еден на Еден“ избрана во топ три најдобри интернет кампањи во регионот!

Кампањата на маркетинг агенцијата „Еден на Еден“ за сатирично-хумористичната емисија „Фчерашни новости“,  беше избрана меѓу трите најдобри во категоријата „Дигитален микс“ (Digital Mix) на дигиталните награди „SoMo Borac“, кои се доделуваа викендов на 10. по ред „Викенд медиа фестивал“ во Ровињ, Хрватска. Станува збор за најважните регионални дигитални награди каде годинава имаше ... Read More »

Прогласени победниците на SoMo Borac, најзначајните регионални дигитални награди

За време на вториот ден од јубилејното десетто издание на Weekend Media Festival во Ровињ, беа доделени наградите за најдобрите дигитални кампањи во девет SoMo Borac категории. Се работи за најзначајните дигитални награди во регионот после кои дознаваме какви трендови не’ очекуваат во светот на дигиталните награди следната годиниа. Оваа ... Read More »

Прогласени добитниците на SoMo Borac 2016 наградите

Четвта година по ред на Weekend Media Festival се прогласени и најдобрите дигитални проекти во регионот. Со вкупно 130 пријави во девет категории, SoMo Borac се етаблираше како една од водечките регионални дигитални награди. И оваа година дваесетчленото жири и предселекциското жири ги оценуваа најдобрите Facebook страници, дигитални кампањи, веб-страници, мобилни ... Read More »

SoMo Борец доби нова категорија за општествено одговорни кампањи

SoMo Борец, една од најважните дигитални награди во регионот, која секоја година се доделува во склоп на Викенд Медиа Фестивал, има нова категорија која се вика SoMoRitanac! Без обзир дали времињата се лесни или тешки, секогаш има некој на кому му е потребна помош. Понекогаш треба да се “освести“ целата јавност ... Read More »

Прогласени добитниците на SoMo Borac наградите на Weekend Media Festival

Дваесетте членови на регионалното жири и преджиријата составени од членови на медиуми и дигитални професионалци имаа тешка задача да ги изберат најдобрите. Во вкупно осумте категории беа пријавени 123 проекти, а освен победниците, 3D печатена SoMo Borac награда добија и сите финалисти.  “Многу сме задоволни и со бројот на пријави ... Read More »

Отворени пријавите за SoMo Борец 2014

Имате ли извонредна Фејсбук страница, Твитер профил, интересна и корисна мобилна апликација или  било каков друг проект во врска со социјалните медиуми или мобилните уреди? “SoMo борец 2014“ Ве очекува ! Пријавите се бесплатни, а можат да се пријават агенции, компании и фриленсери ! “SoMo Борец“ се доделува во склоп ... Read More »

Кои се најдобрите регионални проекти од областа на социјалните мрежи и мобилните апликации?

SoMo borac

Викендов позади нас, во склоп на Weekend Media Festival за првпат се одржа  настанот “SoMo Борец“ кој имаше за цел да ги презентира најдобрите проекти/кампањи од областа на социјалните мрежи и мобилната технологија во регионот. Проектите беа оценувани од страна на меѓународно жири составено од експерти во социјалните мрежи и мобилни апликации. Од ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365