Home » Најнови вести

Најнови вести

Apple изгуби две парници против Swatch во врска со маркетинг слогани

Apple безуспешно покрена две парници против швајцарскиот производител на часовници, една во Швајцарија, една во Австралија, со тоа што двете завршија во корист на Swatch Се работи за конфликт со Swatch, познатиот швајцарски производител на часовници. Конкретно, станува збор за две одвоени тужби кои Apple го покрена против Swatch во ... Read More »

HBO побараа од Трамп да престане да твита за Game of Thrones

HBO оствари соработка со преку 100 брендови пред премиерата на осмата и последна сезона на серијата Game of Thrones, но постои еден маркетинг партнер кој телевизиската мрежа не сака да го има – американскиот претседател Доналд Трамп. Имено, во пресрет на објавувањето на извештајот на Милер, претседателот Трамп на социјалната ... Read More »

Десеттата Direct Media Академија го најавува гостувањето на специјалните гости: MINDSCAPES ВО БЕЛГРАД!

Ако сеуште не сте чуле за Mindscapes или не сте биле учесник на некоја од нивните работилници, сега е правиот момент! Светски реномираните маркетинг експерти од Израел, во рамките на Direct Media Академијата, која се одржува од 28-ми до 30-ти мај во Мадленианум, ќе одржат специјална работилница после која веќе ... Read More »

Прва збирка рецепти објавена од Бимилк: Многубројни брзи и лесни оброци подготвени со Битолска павлака

Непосредно пред велигденските празници, Битолска млекара ја издаде својата прва „Книга со омилени рецепти“, која содржи над 20 брзи рецепти подготвени со Битолска павлака. Книгата е сочинета од збирка предјадења, главни јадења и десерти, а во сите нив, една од состојките е Битолската павлака, чија кремаста структура дозволува многубројни лесни ... Read More »

Google Digest календар сега достапен за македонската стартап заедница

За дa обезбеди лесен пристап до информации за сите настани и обуки корисни за млади претприемачи, Стартап Македонија денес го објави првиот Google Digest календар за стартап заедницата Стартап Македонија денес објави Google Digest календар со настани, обуки и активности наменет за сите кои се дел од стартап заедницата. Целта на Startup Google Digest ... Read More »

Што сè ни носат Галакси С10 (Galaxy S10) телефоните?

Самсунг Галакси С10 серијата на уреди забележа рекордни резултати во претпродажниот период, а само во нашиот регион остварен е 40% подобар резултат во однос на продажбата споредбено со Галакси С9. Кога зборуваме за резултатите остварени надвор од нашето поднебје, забележана е поголема продажба во однос на било кој друг паметен ... Read More »

Тинекс слави 25 години- Успешна приказна инспирирана од довербата на потрошувачите

Компанијата Тинекс, на 23ти Април одбележa 25 години од своето основање во 1994година. „Успешната приказна на нашата компанија се темели на континуираната посветеност на сите вработени кон остварување на нашата визија, која е насочена кон градење на стабилен и етаблиран македонски бренд, кој ќе претставува повеќе од супермаркет. Да се ... Read More »

Отворени пет нови работни места за дигитален маркетинг во ITLogistics

Со новото партнерство помеѓу ITLogistics и Better Dice Casino, отворени се 5 нови работни места во Скопје – еден Experienced Affiliate Manager и четири Digital Marketing менаџери. Идеалните кандидати треба да бидат добро организирани со голем интерес за дигиталниот маркетинг и да имаат познавање на индустријата за онлајн игри на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365