Home » Најнови вести (page 2)

Најнови вести

Манифестација „Иновативно претпријатие на годината 2019“

На 29 мај со почеток во 10.30 часот во хотел Александар Палас ќе се одржи манифестацијата за прогласување на победниците од националниот натпревар „Иновативно претпријатие на годината“. Националниот конкурс „Иновативно претпријатие на годината“ е признание кое се доделува на иновативни македонски претпријатија кои успешно лансирале иновација во своето работење. Конкурсот ... Read More »

Постери кои промовираат телевизиска серија со вампири се самозапалуваат на дневна светлина

Секој што е запознаен со вампирите како фантастично суштество од малите екрани (каде што се поразлични од оние во фолклорот), знае дека овие ноќни бесмртници се ранливи на сончева светлина. Па така, со цел да ја промовира својата нова серија со вампири The Passage, Fox најде интересен начин како да ... Read More »

Освоени 15 награди и повторно златен медал за врвното црвено вино „Барово“ на најголемиот светски вински натпревар „Decanter“

Во конкуренција од над 16.500 вина од целиот свет Вината на „Тиквеш“ и ‘тероар’ вината од новата бренд-платформа „Tikves Chateaux & Domaines“ забележаа одличен успех на еден од најголемите и највлијателни светски вински натпревари – „Decanter“, кој по 16-ти пат се одржува во Лондон. Врвното црвено ‘тероар’ вино „Барово“ од ... Read More »

Платформата “mAd“ како одговор на македонските онлајн медиуми во борбата со Google и Facebook!

Најстариот македонски медиум „Нова Македонија” е новиот член на најголемата македонска платформа за онлајн-огласување mAd (Macedonian Ad Plаtform). Преку оваа платформа огласувачите, како и маркетинг и ПР-агенциите, имаат можност со една кампања да допрат до читателите на некои од највлијателните македонски онлајн-медиуми. Да потсетиме дека пулот брои деветнаесет медиуми и ... Read More »

Зошто ‘спориот маркетинг’ станува популарен?

После успехот на ‘спората храна’ и ‘спората телевизија’, сега брендовите се вртат кон ‘спориот маркетинг’ за да помогнат во поправањето на нашите брзи и напорни животи. Оние што се вклучиле на Channel 4 во 21 часот на 29 април, потрошиле три минути буквално гледајќи како се суши боја. Ако тоа не ... Read More »

Lacoste со нова кампања во која се појавува и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ

Овој пат, Lacoste донесува љубовна приказна која е помалку идеализирана од нивните претходни кампањи Откако ја прослави својата 85-годишнина со потсетување на безвременската елеганција на стилот Lacoste со кампањата Timeless, овој француски бренд вчера ја започна својата нова кампања “Crocodile Inside“. Смислена во креативната работилница на агенцијата BETC, кампањата го ... Read More »

Околу 19,3 милиони гледачи го следеа финалето на “Игра на престолот”

Околу 19,3 милиони гладачи во САД го следеа финалето на телевизиската серија “Игра на престолот“ во неделата навечер, што е рекордна гледаност за оваа серија, соопшти кабелскиот канал HBO. HBO објави дека бројот на гледачи кои последната епизода од серијата ја гледале пред малите екрани и на своите  HBO GO ... Read More »

Webit додели 1 милион долари во најголемата стартап трка во светот

За прв пат во историјата на Webit, Бугарите ја освоија големата награда и 700.000 лева фондови и инвестиции. Еден милион долари вкупен награден фонд добија шесте финалисти во најголемaта старап трка на планетата, Founders Games – дел од програмата на Webit.Festival Europe 2019. Во трката беа избрани 200 стартапи, избрани ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365