Home » Tag Archives: Словенија (page 4)

Tag Archives: Словенија

McCann Скопје и Алкалоид со “Golden Sempler“ за најдобра кампања на социјалните медиуми

Прекрасни вести вечерва ни стигнуваат од Порторож ! Бекутан Радосница, кампањата на “Алкалоид“, изработена во соработка со маркетинг агенцијата McCann Skopje е ПОБЕДНИК во категоријата “Најдобра кампања на социјалните медиуми“  на овогодинешното издание на SEMPL – семинарот на медиа трендови. Ова претставува ПРВА победа на македонска маркетинг агенција и македонска ... Read More »

Титаниум лавот од Кан “знае и на тапан” ! New Moment Rulz и во Порторож !

Порторож вечерва е обоен во црвено и жолто. Првиот ден од Golden Drum 2013 помина во знакот на Македонија !  Што би се рекло, прво-па машко ! Њу Момент Скопје (New Moment New Ideas Skopje), една од трите агенции кои годинава ја претставуваат Македонија на Golden Drum, е апсолутен победник ... Read More »

Њу Момент, Футура 2/2 и Публицис со свои креативни проекти на Golden Drum 2013

Како што претходно утрово објавивме, денеска во Порторож, Словенија, започна 20-тиот по ред фестивал на креативноста Golden Drum 2013. Фестивалот има свој натпреварувачки дел во повеќе различни категории, каде вкупно ова година се пријавени 1395 креативни проекти од 26 европски земји. Од Република Македонија има вкупно 27 пријавени проекти од ... Read More »

BledCom2013 спремен за ПР професионалците од регионот !

Интернационалниот ПР симпозиум, кој традиционално веќе 20 години по ред се оддржува во словенскиот град Блед, оваа година ќе се оддржи на 15-ти и 16-ти месецов. На BledCom2013 своето присуство веќе го потврдија бројни ПР професионалци од регионов и сите делови на светот, кои овојпат како клучни теми на симпозиумот ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365