Home » Настани (page 5)

Настани

GOLDEN DRUM 2017: Повеќе од 1000 креативни кампањи во трка за престижните награди на фестивалот

На 24 Меѓународен фестивал на креативноста Golden Drum кој ќе се одржи од 18 до 20 октомври во 2017 година во Grand Hotel Union во центарот на Љубљана, Словенија, пристигнаа голем број на креативни кампањи Без оглед на економската и социо-политичката ситуација во 38 земји учесници на натпреварувањето, повеќе од ... Read More »

DAMconf 2017 ги носи западноевропските трендови на дигитален маркетинг на регионалниот пазар

Без разлика дали сте професионалец во областа на дигиталниот маркетинг и огласување или сте едноставно само ентузијаст за оваа тема, имаме одлична вест за вас. Овој ноември, Загреб по четврти пат ќе биде домаќин на DAMconf конференцијата каде ќе гостуваат светски познати професионалци од областа на дигиталниот маркетинг. DAMconf претставува ... Read More »

Скопје домаќин на шестиот Самит 100 за бизнис лидери од ЈИЕ

Шестиот по ред Самит100 за бизнис лидери од Југоисточна Европа ќе се одржи во Скопје на 16 и 17 октомври. Самитот, на денешната прес-конференција, ќе го најават Живко Мукаетов претседател на УО на Самит 100 и Јелена Радуловиќ, програмски директор на Самит 100. По успешната траекторија преку Србија, Црна Гора, ... Read More »

Се одржа Global HR Summit Скопје настан на кој Facebook, Unilever, ING Bank и Novo Nordisk ги претставија HR трендовите

Минатиот петок во хотел Александар Палас во Скопје успешно се оддржа овогодинешниот Global HR Summit Скопје настан на кој преку 200 делегати од Македонија и регионот имаа можност да слушнат од познати светски компании за трендовите во индустријата на човечки ресурси, за тоа со какви предизвици се соочуваат HR професионалците ... Read More »

„Бизнис-кафе“: Едукацијата, соработката, пријателствата што постојат во рамките на агенцијата ја прават моќна и креативна!

Поентата на адвертајзинг-бизнисот се луѓето. Едукацијата, соработката, пријателствата што постојат во рамките на агенцијата ја прават моќна и креативна. Јас како менаџер од моите колеги барам да бидат човечни, да си помагаат, да бидат коректни со клиентите. Човечноста заедно со домашното воспитување е пресудна за овој бизнис – рече Јелена ... Read More »

Web Summit 2017: Лисабон и годинава ја собира целата IT елита на едно место!

Најголемата технолошка конференција во светот, Web Summit (https://websummit.com) и годинава во Лисабон, Португалија во периодот од 6 до 9 ноември ќе претставува центар на целиот IT свет и место каде технолошките лидери ќе ги дефинираат новите правила на IT бизнисот и ќе ги предодредат трендовите што не очекуваат во иднина. ... Read More »

Јелена Арсовска од Меккен Скопје дел од 25-тото издание на Бизнис Кафе Македонија

На 28.09.2017 година (овој четврток) од 18:00 чaсот во Дистрикт барот во хотел Мериот ќе се одржи 25. Бизнис Кафе Македонија. Гостите ќе слушнат уште неколку успешни професионални и животни приказни Посетителите овојпат ќе имаат прилика да се дружат со Зоран Мартиновски, раководител на МФК Корпорацијата на Светската банка за ... Read More »

Кампањата на „Еден на Еден“ избрана во топ три најдобри интернет кампањи во регионот!

Кампањата на маркетинг агенцијата „Еден на Еден“ за сатирично-хумористичната емисија „Фчерашни новости“,  беше избрана меѓу трите најдобри во категоријата „Дигитален микс“ (Digital Mix) на дигиталните награди „SoMo Borac“, кои се доделуваа викендов на 10. по ред „Викенд медиа фестивал“ во Ровињ, Хрватска. Станува збор за најважните регионални дигитални награди каде годинава имаше ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365