Home » Во фокусот (page 4)

Во фокусот

Распеаните кутии на Амазон се враќаат и за оваа празнична сезона

Гледајќи на овај спот, се прашуваме дали обичните кафеави кутии на Амазон денес навистина го носат тоа чувство на задоволство, како и шарените пакети на кои сме навикнати. Амазон и нивната агенција Lucky Generals и оваа година ќе градат празничен дух со нивните распеани кутии, кои што првпат ги сретнавме ... Read More »

WPP ги паузира вработувањата до 2019 година

Холдинг компанијата одлучи да ги замрзне новите вработувања до крајот на првиот квартал од 2019 година, поради лошите прогнози за следната година WPP побара од менаџерите на своите агенции да паузира со доведување на нови таленти во оваа холдинг компанија до почетокот на следната година, како резултат на слабата годишна ... Read More »

Новата реклама на Самсунг во знакот на играта Fortnite

Новата реклама на агенцијата R/GA е во партнерство на Samsung и најпопуларната видео игра во светот – Fortnite Samsung Galaxy Note 9 го продолжува своето партнерство со најпопуларна игра во светот, Fortnite, со нова реклама која ги прикажува популарните движења и танцувања од оваа игра во вистинскиот живот. Една од ... Read More »

Објавени имињата на главнитe говорници на Epica Awards

Тројцата главни интернационални говорници за „Креативните кружоци“ на Epica Awards, кои ќе се одржат во Амстердам на 15 ноември, се психологот д-р Кетрин Џенсон-Бојд, Гидо ван Ставерен ван Дијк од Moyee Coffee и Ентони Хехир од Програмата за подобрување на исхраната на DSM. Говорниците ќе ја отворат конференцијата која претходи на ... Read More »

Најновата принт кампања на Бургер Кинг користи реални фотографии за да ги покаже опасностите од купување од автомобил

Бургер Кинг во САД сака да ги охрабри корисниците да ги користат нивните услуги за испорака до дома Бургер Кинг започна нова принт кампања во САД , со која ја промовира својата услуга за достава до дома, а одлучи дека најдобриот начин да го направи тоа е да им ги ... Read More »

Икеа уште еднаш воодушеви со одличен пост по повод Ноќта на вештерките

Овај бренд уште еднаш го искористи својот специфичен хумор за да создаде симпатични “направи сам“ инструкции за правење на совршен костим за Денот на вештерките Икеа повторно докажува дека има совршен пост за социјалните мрежи за секоја прилика, овој пат инспириран од Ноќта на вештерките. За празникот Ноќта на вештерките, ... Read More »

Реклами ќе се прикажуваат и на WhatsApp

Наскоро во популарната чет апликација би можело да бидат прикажувани и реклами Откако од Snapchat ги позајмија stories, WhatsApp одлучи дека би било добро да додадат поддршка и за стикери, а сега, се чини, најавуваат и реклами. Потпретседателот на WhatsApp, Крис Даниелс, во интервју за индиски Economic Times, во кој ... Read More »

Канал 5: Кој затвора очи пред очигледната пиратерија на дел од кабелските оператори?

Кабелски оператори продолжуваат нелегално да реемитуваат странски канали. Освен информацијата дека во тек е постапката,  МВР се уште ја нема поднесено кривичната  пријава по преставка на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги против кабелскиот оператор „Мултимедиа – НЕТ“ но и дописот од 5те национални ТВ станици кои се членки ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365