Home » Tag Archives: автобуси

Tag Archives: автобуси

Автобуски карван долг еден колометар против сексуалното ропство

Секоја година, повеќе од 3,600 деца се жртви на сексуално ропство во американската сојузна држава Џорџија. Со цел да го привлече вниманието на јавноста кон овој голем проблем, хуманитарната организација Street Grace на 2 јануари создаде „билборд“ кој никој не можеше да го игнорира – сообраќаен карван долг еден километар ... Read More »

„Полица“ со кампања за читање насекаде – „Читај на екс“

Во текот на месец декември во дел од автобусите на ЈСП граѓаните имаат можност да читаат додека се возат, дури и ако со себе не носат книга. Имено, новоотворената книжарница „Полица“ на седиштата на автобусите постави извадоци од четири жанровски различни книги, со цел во нив да имаат можност да ... Read More »

Кампањата која ги раздрма политичарите во Македонија!

„До вработување се доаѓа со: Партиска книшка, врски, образование или напорна работа?“. Ретко кој ги пропуштил рекламите кои деновиве кружат низ Скопје и ги “скокоткаат“ политичките елити. Прашањето (или поточно кажано рекламната-провокација) е дел од промо кампањата за емисијата „Само вистина“ на „Канал 5“ телевизија, која покрај автобусите како комуникациски ... Read More »

Тизер кампања во Скопје која “растура“ и “склопува“….човечки психи..

Го знаеш ли Др. Виктор Терзиев? Од Скопје е? Психотерапевтон бе…..Аман бе…како не? Има и сајт фала богу, се е легално. Јак е…многу!…има билборди по цело Скопје за него…автобуси…банери на фејсбук…све! Има, како не, има он.. баеѓи “пациенти“… (уште да немаше тука :) )….еве поврзи се со нив на Твитер: ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365