Home » Tag Archives: Бекутан

Tag Archives: Бекутан

Нови медиумски пласмани на музика од каталогот на Филтер Лабел

Македонската издавачка куќа Филтер Лабел во изминативе два месеца продолжи со успешни пласмани на музика од својот каталог во реклами за познати брендови и телевизиски серии. Најновата реклама на брендот Wagner, што е дел од групацијата Nestle, за нивната нова пица Backerkruste, започна со емитување во Германија минатиот месец. Рекламата ... Read More »

Алкалоид го одбележа почетокот на кампањата по повод 40 години Бекутан

Во присуство на претставници на медиумите, педијатри, фармацевти, технолози, дерматолози и останати блиски соработници, „Алкалоид” го одбележа почетокот на кампањата планирана по повод 40-годишиот јубилеј на еден од водечките брендови на компанијата, добро познатиот „Бекутан”. Приказната за „Бекутан“ започнува во далечната 1978 година, со само 5 производи наменети за нега ... Read More »

Прво па машко ! МекКен Скопје финалисти на SEMPL !

McCann Skopje

Одлични вести од Порторож ни стигнаа синоќа ! Како што веќе пишувавме, за прв пат во 15 годишната историја на SEMPL, семинарот на медиа трендови, кој претставува своевидно финале на регионалните маркетинг фестивали во регионов – во натпреварувачкиот дел конечно имавме и претставник од македонската маркетинг индустрија. МекКен Скопје, агенцијата ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365