Home » Tag Archives: бизнис кафе Македонија

Tag Archives: бизнис кафе Македонија

Во четврток се одржува Бизнис Кафе Македонија по 33-ти пат!

Овој четврток (14.03.2018 год.) со почеток од 18:00 часот во кафе-бар “Umbrella” (ГТЦ) во Скопје се одржува 33-тото издание на најелитниот бизнис-нетворкинг настан во државата, Бизнис Кафе Македонија. На настанок кој вообичаено трае околу 2 часа, своите бизнис и животни искуства со присутните ќе ги споделат троjца врвни професионалци во ... Read More »

Во четврток од 18 часот ново издание на “Бизнис Кафе Македонија“

Овој четврток со почеток од 18:00 часот во EQUILIBRIUM restaurant & coffee bar во Скопје (локација) ќе се одржи 27-мото издание на најпознатиот бизнис-нетворкинг настан “Бизнис Кафе Македонија“. На настанот се поканети да присуствуваат сите оние кои се расположени за неформална бизнис дружба и стекнување на нови деловни контакти. Како гости-говорници, ... Read More »

Јелена Арсовска од Меккен Скопје дел од 25-тото издание на Бизнис Кафе Македонија

На 28.09.2017 година (овој четврток) од 18:00 чaсот во Дистрикт барот во хотел Мериот ќе се одржи 25. Бизнис Кафе Македонија. Гостите ќе слушнат уште неколку успешни професионални и животни приказни Посетителите овојпат ќе имаат прилика да се дружат со Зоран Мартиновски, раководител на МФК Корпорацијата на Светската банка за ... Read More »

Директорите на Пивара Скопје и KPMG дел од 23-тото Бизнис Кафе Македонија

Наредната среда (17.05.2017 г.) со почеток од 18:00 часот во Брик Бар (Парк хотел) во Скопје ќе се одржи 23-тото по ред издание на најпопуларниот бизнис-нетворкинг настан во Македонија. Бизнис Кафе Македонија Ве поканува на нова бизнис-дружба, овојпат заедно и со првите луѓе на Пивара Скопје и KPMG, Г-дин Јован Радосављевиќ и ... Read More »

Сопственикот на Алма-М, Г-дин Муарем Муртезани гостин на 22-то Бизнис Кафе Македонија

Овој четврток (30.03.2017 година), со почеток од 18:00 часот во Brick bar во Парк Хотел и Спа, ќе се оддржи новото, 22-ро по ред издание на најелитниот бизнис настан во државава – Бизнис Кафе Македонија. Своето животно и бизнис искуство со присутните овојпат ќе го споделат Г-диин  Марин Докузовски – моментален тренер на КК ... Read More »

Во четврток стартува новата сезона на Бизнис Кафе Македонија

Овој четврток (24-ти ноември) со почеток од 18:00 часот, во кафе-бар “Мартини“ (т.ц. Лептокарија) во Скопје, ќе се одржи новото 20-то по ред издание на Бизнис Кафе Македонија. Со овонеделното “кафе“  воедно стартува и новата 4-та по ред сезона на овој единствен нетворкин настан кој има за цел да мотивира ... Read More »

Рекорден број посетители на 19-тото Бизнис Кафе Македонија

Преку 250 гости беа дел од синоќешното незаборавно Бизнис Кафе Македонија кое дефинитивно ги подигна границите за организирање на бизнис-нетворкинг настани во државава. Во преполниот Нола ланџ-бар во Скопје, посетителите имаа можност да се дружат и да слушнат од искусни, светски признаени маркетинг експерти кои несебично го споделија своето искуство, погледи ... Read More »

Рекорден број посетители на 18-тото Бизнис Кафе Македонија

Повеќе од 120 посетители се дружеа и договараа бизнис-зделки на новото издание на најпрестижниот бизнис-нетворкинг настан во државава, Бизнис Кафе Македонија, кој се одржа минатиот четврток во кафе-бар Каса во Дебар Маало во Скопје. Посетителите има можност да ги слушнат и запознаат гостите говорници: Г- динот Зоран Витанов претседател на Асоцијацијата ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365