Home » Tag Archives: викенд медиа фестивал

Tag Archives: викенд медиа фестивал

Рекорден број пријави на SoMo Борец- 145!

Петтиот по ред SoMo Борец, кој ги доделува наградите за најдобрите дигитални кампањи во девет категории на Weekend Media Фестивалот во Ровињ, ги собори сите досегашни рекорди во пријавите. Пристигнале дури 145, што е најмногу до сега – се работи за зголемување од 40% во однос на претходната година. Најголем ... Read More »

Жарко Димитриоски учесник на панелот “Дигитален хаос“ на Викенд Медиа Фестивал

Жарко Димитриоски од маркетинг агенцијата “Еден на Еден“ од Скопје е учесник на панелот “Дигитален хаос“ кој ќе се одржи за време на најголемиот регионален собир на комуникациската индустрија Викенд Медиа Фестивал, кој за десетина дена почнува во Ровињ, Хрватска. Покрај Димитриоски, на панелот кој ќе биде модериран од Даниел ... Read More »

Каква иднина не очекува? Дознајте во Ровињ од 22 до 25 септември

Две недели пред почетокот, познат е најголемиот дел од програмата на 9  Weekend Media Festival кој ќе се одржи од 22 до 25 септември во просториите на старата фабрика за тутун во Ровињ, под покровителство на Adris grupа. Најголемиот регионален собир на комуникациската индустрија доведува исклучително интересни предавачи од странство, ... Read More »

Пријавете се бесплатно на SoMo Борец, регионалната награда за најдобрите дигитални проекти

Доделувањето на наградите, како и претходните години ќе се случува за време на Викенд Медиа Фестивалот во Ровињ, кој се оддржува од 22 до 25 септември. SoMо Борец наградата е стартувана пред четири години со едноставна идеја – да се препознаат најдобрите дигитални проекти од целиот регион. Баш затоа и ... Read More »

Интервју со Томо Рицов и Никола Врдољак во пресрет на 9-тото издание на Викенд Медиа Фестивал

За триесетина дена почнува 9-тото издание на најголемиот регионален собир на комуникациската индустрија, која повторно ќе се “обедини“ во Ровињ, Република Хрватска да се дружи, учи и разменува искуства за време на Викенд Медиа Фестивалот. Маркетинг365 се заинтересира што ново ќе се случува годинава на WMF, па решивме да поразговараме со луѓето ... Read More »

Шведските лидери на онлајн модната индустрија гостуваат на овогодинешниот Weekend Media Festival

Weekend Media Festival и оваа година од 22. до 25. Септември во Ровињ ќе ги собере реномираните имиња од бизнис светот, меѓу кои ќе бидат и Швеѓаните Jarno Vahnatapio и Magnus Emilson, основачи на NA-KD.com, најбрзо растечкиот моден онлајн бренд. Страната NA-KD.com е покрената во 2015 година, а судејќи по ... Read More »

Жири од огласувачи и новинари ќе оценува на BalCannes

Во склоп на BalCannes, по прв пат во регионот, огласувачи ќе ги одбираат најдобрите проекти и најдобри маркетинг агенции од Македонија, Хрватска, Србија, Словенија, БиХ и Црна Гора. Стручното жири кое го сочинуваат некои од најдобрите и најискусните маркетинг стручњаци во регионот внимателно одбрани за оваа задача е составено од: ... Read More »

Сите медиа трендови на едно место – во Ровињ од 22. до 25. Септември

Глобалните брендови во различните култури, дигитализацијата на радијата и револуционерниот потенцијал на blockchain технологијата се само мал дел од интригантните теми кои регионалната комуникациска индустрија ги носи на деветото издание на Викенд Медиа Фестивалот. Во просторот на старата фабрика за тутун во Ровињ, под покровителство на групацијата Адрис, оваа година, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365