Home » Tag Archives: голден драм (page 2)

Tag Archives: голден драм

Крајниот рок за поднесување пријави за “Љубљана Poster Award” е до утре

Внимание млади креативци ! Некои работи во животот не треба да се промашат поради лош тајминг, а да се биде дел од Љубљана Poster Award натпреварувањето кое е во склоп на Golden Drum фестивалот – е токму една од тие работи. Да не заборавиме дека минатата година првите две места ... Read More »

Василије Чорлука дел од жирито на Љубљана Постер Award

Василије Чорлука, Креативниот директор на Публицис Македонија е избран да биде дел од меѓународната жири комисија на Љубљана Постер Award натреварувањето кое се одржува во склоп на Golden Drum а е под покровителство на Градот Љубљана. Во жири комисијата со која годинава ќе претседава Џејсон Ромејко, еден од светски најпознатите креативни ... Read More »

13-ти септември – краен рок за пријавување проекти на Голден Драм

Меѓународниот фестивал на креативноста Golden Drum, кој оваа година ќе се оддржи по 23-ти пат од 18 до 21 октомври во Љубљана, го објави конечниот рок за пријавување на проектите: 13.09.2016. Овогодишните пријави која ќе пристигнат на Golden Drum, ќе ги оценуваат две жири комисии составени од 22 меѓународно признати ... Read More »

Golden Drum објавува конкурс за најдобар и најкреативен постер

Фестивалот Golden Drum и градот Љубљана покануваат млади креативци на возраст до 30 години да учествуваат во изборот на најдобар  и најкреативен постер. Овогодинешната тема на натпреварот е: Љубљана е зелена за тебе! Биди активен, биди фит! Се повикуваат младите креативци да создадат постер кој ќе ја претставува Љубљана како ... Read More »

Publicis One & MSLGROUP ќе бидат ексклузивен ПР партнер на Golden Drum

Следејќи го успехот на минатогодишната соработка, Publicis One и MSLGROUP уште еднаш ќе ги здружат силите со Golden Drum интернационалниот адвертајзинг фестивал-еден од светските најреномирани креативни натпревари – како негов ексклузивен ПР агенциски мрежен партнер. Задачата оваа година за MSLGROUP, регионална водечка ПР агенциска мрежа, е да ги поврзе 23-иот ... Read More »

Интервју со Мојца Мајхен и Лучка Пељхан во пресрет на новото издание на Golden Drum

Во пресрет на новото издание на интернационалниот креативен фестивал Golden Drum кој годинава од 18 до 21 октомври е закажан во главниот град на Словенија, Маркетинг365  разговараше со Мојца Мајхен, извршната директорка на Golden Drum и Лучка Пељхан, директорката на натпреварувачката програма на фестивалот, кои специјално за нашите читатели ни споделуваат што ... Read More »

Денеска почнува Голден Драм 2015. Десет проекти од Македонија меѓу пријавените 1208

Денеска во Порторож, Словенија започнува 22-то издание на меѓународниот адвертајзинг фестивал Голден Драм. За престижните награди на еден од фестивалите со најдолга традиција на нашите простори, пристигнале  1208 пријави од 25 земји на Нова Европа. Од Македонија оваа година во конкуренција за една од наградите пристигнаа дури 10 пријави од 5 агенции. ... Read More »

Интервју со Андреј Павловски, Амбасадор за Македонија на адвертајзинг фестивалот Golden Drum

На 13-ти октомври годинава започнува 22-то издание на Голден Драм, еден од адвертајзинг фестивалите со најголема традиција во регионот кој секоја година се одржува во Порторож, Словенија. На тема фестивалот и се она што го придружува, разговараме со г-дин Андреј Павловски од AVA DDB, амбасадор за Македонија на Голден Драм. М365: ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365