Home » Tag Archives: еден на еден

Tag Archives: еден на еден

“Во време кога многу работи се фејк“…..кампања на Еден на Еден за СпортМ

Со цел да се промовираат #оригиналите и #оригиналноста на Адидас, агенцијата Еден на Еден за клиентот СпортМ креираше видео во кое “се справува“ со сите лажни нешта Креативниот директор на Еден на Еден, Жарко Димитриевски за идејата позади видеото вели: “Идејата за fake и originals дојде доста очигледно… Промовираме линија на originals во време кога се е фејк! ... Read More »

Еве колку изнесуваат вкупните приходи на најголемите 30 медиски и маркетинг агенции во Македонија

Најактивните и најголеми 30 медиски и маркетинг агенции во Република Македонија во изминатата 2017 година оствариле вкупни приходи од 37,5 милиони евра, што е зголемување за повеќе од 3 милиони евра во споредба со претходната 2016 година. Маркетинг365 ги анализираше завршните биланси на 30-те најактивни медиски и маркетинг агенции во ... Read More »

Еден на Еден ќе работи интернационална кампања за Digital Finance International

Една од најголемите финансиски групации одбра македонска маркетинг агенција за реализација на својата наредна кампања. Македонски креативи на билборди, автобуси, во кино сали, магазини, трговски центри и секако, на радио и телевизија ќе се гледаат во Русија, Индија, Малезија, Индонезија, Филипините и Виетнам, а таму својот “печат“ ќе го стави ... Read More »

Кампањата на „Еден на Еден“ избрана во топ три најдобри интернет кампањи во регионот!

Кампањата на маркетинг агенцијата „Еден на Еден“ за сатирично-хумористичната емисија „Фчерашни новости“,  беше избрана меѓу трите најдобри во категоријата „Дигитален микс“ (Digital Mix) на дигиталните награди „SoMo Borac“, кои се доделуваа викендов на 10. по ред „Викенд медиа фестивал“ во Ровињ, Хрватска. Станува збор за најважните регионални дигитални награди каде годинава имаше ... Read More »

Еве колку изнесуваат вкупните приходи на македонските маркетинг и медиски агенции за 2016 година

Најактивните и најголеми медиски и маркетинг агенции во Република Македонија, во изминатата 2016 година оствариле вкупни приходи од речиси 35 милиони евра  што како вкупен резултат е намалување на приходната страна за околу 320 000 евра во споредба со 2015 година кога истите агенции оствариле вкупно приходи од околу 35,3 ... Read More »

“Еден на еден“ со нови ТВ реклами за Голден Арт

Маркетинг агенцијата “Еден на еден“ креираше две нови ТВ реклами за својот клиент, градежната компанија “Голден Арт“. Рекламите кои се дел од новата кампања “Дом. Не само стан“, официјално на македонските тв станици стартуваа синоќа. Кампањата ќе се одвива на сите платформи, со акцент на телевизија и интернет. Read More »

Жарко Димитриоски учесник на панелот “Дигитален хаос“ на Викенд Медиа Фестивал

Жарко Димитриоски од маркетинг агенцијата “Еден на Еден“ од Скопје е учесник на панелот “Дигитален хаос“ кој ќе се одржи за време на најголемиот регионален собир на комуникациската индустрија Викенд Медиа Фестивал, кој за десетина дена почнува во Ровињ, Хрватска. Покрај Димитриоски, на панелот кој ќе биде модериран од Даниел ... Read More »

Македонскиот маркетинг пазар “тежи“ 33 милиони евра

Македонскиот маркетинг пазар се проценува на околу 33 милиони евра ако се земат во предвид финансиските резултати на македонските маркетинг и медиски агенции остварени во 2015 година. Маркетинг365 ги анализираше завршните биланси на 25-те најголеми и најактивни маркетинг и медиа агенции во земјава (по азбучен ред: Бренд Јунион, Греј – Ворлдвајд, Дивисион,  Дирецт ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365