Home » Tag Archives: жири (page 3)

Tag Archives: жири

Пријавите за BalCannes се отвараат на почетокот на јуни

Balcannes

Најдобрите проекти на агенциите оваа година ги избира жири составено од огласувачи BalCannes, регионалната ревија на најдобрите агенциски кампањи, на почетокот на јуни го најавува отварањето на пријавите за петтото издание на BalCannes, кој традиционално ќе се одржи на Викенд Медиа Фестивалот во Ровињ. Иако на официјалната страница на BalCannes ... Read More »

Објавени имињата на членовите на жири комисиите на Cannes Lions

Интернационалниот фестивал на креативноста Cannes Lions, минатата недела ја објави целосната листа на овогодинешните членови на жири комисиите. Вкупно 387 имиња од 50 земји ширум светот. Philip Thomas, CEO-то на Lions Festivals, ја нагласи важноста на усогласеноста на жирито како би се осигурало праведно оценување и доделување на награди, додавајќи ... Read More »

Познати членовите на жирито на 8-от МКСП Скопје постер конкурс

Оваа година жирито ќе го сочинуваат членови специјализирани по типографија, дизајн на постер, илустрација, кои на почетокот на декември ќе бидат во Скопје и ќе одржат свои работилници, а нивните дела ќе бидат дел од посебната поставка во рамки на 8. Скопје постер фестивал. Ви ја претставуваме големата 5-ка на ... Read More »

Претставено жирито за BalCannes 2015

Изборот на најдобрите рекламни проекти во регионов, меѓу сите пријавени проекти на BalCannes, и оваа година ќе биде направен од жирито кое го сочинуваат угледни регионални професионалци кои претставуваат медиуми кои одблиску ја следат маркетинг индустријата. Оваа година со жирито ќе претседава Борис Ефтимовски, основач на македонскиот маркетинг портал Маркетинг365 и ... Read More »

SoMo Борец: Пријавите се отворени, познато е жирито а воведени се и нови категории!

Овогодинешниот SoMo борец, најважната дигитална награда, освен што овај пат доделува 24 статуетки испечатени во 3D технологија, има и нови категории Како што се приближува регионалниот најпопуларен медиумско маркетиншки фестивал, Weekend Media Festival, така доаѓа и време за SoMo борец, најважниот настан и собир за дигитални професионалци, кој се одвива ... Read More »

Маркетинг-презентации на виртуелни винарници

Во Тренинг центарот Камник на 13.06.2015, три групи на идните вински советници ги презентираа своите маркетинг планови пред стручно маркетинг жири. Се бираше најдобра винска  приказна, лого, дизајн на вински етикети, маркетинг-план и слоган за три виртуелни винарници. Оваа семинарска работилница е дел од пошироката комплексна обука за Вински советник ... Read More »

Cannes Lions ги објави имињата на членовите на жири комисиите за овогодинешниот фестивал

Cannes Lions во текот на вчерашниот ден ги објави имињата на членовите на 16-те жири комисии за овогодинешното издание на најпрестижниот креативен фестивал. Вкупно 309 искусни професионалци од индустријата кои доаѓаат од 44 земји ќе го сочинуваат досега најразновидното жири во кое годинава за прв пат има претставиници од Чешка, ... Read More »

Cannes Lions го објави жирито за Lions Innovation

Како што течат подготовките за почетокот на Lions Innovation (новиот придружен фестивал за време на Cannes Lions кој во фокусот ги има податоците и технологијата како катализатори на креативноста), вчера беа објавени членовите на жири комисиите за двете категории. – Жири за Creative Data Lions Новата награда која оваа година е присутна ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365