Home » Tag Archives: лего

Tag Archives: лего

Лего ја лансираше првата глобална празнична кампања

Рекламата која е создадена in-house се врти околу магијата на оние мали коцки што сите ги сакаме и со кои сите ние израснавме Лего ја лансираше својата прва глобална празнична кампања која ја покажува магијата на имагинацијата која нивните коцки ја будат во “децата” од сите возрасти. Шарената оптимистичка реклама ... Read More »

Кои се најугледните брендови во Европа во 2018 година?

Лего го освои првото место на новата ранг листа на 100 најугледни компании во Европа, надминувајќи ги Бош и Ролекс во трката за титулата на најугледна компанија во Европа Истражувањето на Институтот за репутација за 2018 година го препиша успехот на данскиот производител на играчки на нивната “силна посветеност” на ... Read More »

Со оваа реклама, Lego сака буквално да ја раздрма Вашата фантазија

Lego и R/GA покажаа како и самиот звук на Лего коцките ја разгорува фантазијата Кога бевте деца и ќе добиевте подарок, дали го протресувате? Се обидувавте ли од звукот да погодите што има внатре? Токму тоа чувство на неизвесност во кое се разгорува фантазијата го илустрира Lego во новата кампања ... Read More »

Дали некогаш сте пробале да направите лего автопортрет?

“Лего“ во своите продавници во Лондон постави апарат кој на посетителите им дава Лего сет да направат свој сопствен автопортрет. Една од омилените играчки веројатно на секое дете, откри уште еден начин да се поврзе со своите фанови. Поточно, Лего инсталира кабина во своите продавници во Лондон во кој посетителите ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365