Home » Tag Archives: Македонски Телеком

Tag Archives: Македонски Телеком

Нова празнична понуда на Македонски Телеком

15 GB промотивен мобилен интернет во Magenta 1 и Smart тарифите Празнични бонуси за купување нов телевизор или смартфон Во пресрет на Новогодишните празници, Македонски Телеком го надоградува Magenta 1 и Smart портфолиото со нови поволности за целото семејство, овозможувајќи им на корисниците остварување на своите желби и соништа за ... Read More »

Македонски Телеком ги носи „Звуците на Скопје“ на Џез фестивалот

Како ќе ги опишеш „Звуците на Скопје”!? За овогодишното издание на Скопје Џез фестивал, нивниот долгогодишен партнер – Македонски Телеком, за вљубениците во џезот подготви уникатен подарок и изненадувања кои на едно место ќе ги спојат музиката, технологијата и долгата љубовна приказна на Скопје и џезот. Од 18-21 октомври, посетителите ... Read More »

Нова промотивна понуда од Македонски Телеком со двојно повеќе интернет

Понудата вклучува двојно повеќе мобилен интернет во Magenta 1 и Smart, како и можност за купување нови уреди по одлични цени. Македонски Телеком, како официјален партнер на УЕФА, на своите корисници им овозможува следење на натпреварите од УЕФА Лигата на шампиони на сите екрани со неограничено користење на MaxTV Go ... Read More »

Ѕирнавме зад камерите за време на снимањето на видео спотот на Македонски Телеком (фотогалерија)

Сонце, море, плажа, бескрајно синило и… АКЦИЈА! Вака отприлика изгледала атмосферата зад камерите за време на снимањето на последниот видео спот во кој главната улога ја има нашата позната актерка Јелена Јованова. Рекламата којашто е актуелна за последната роаминг понуда на Телеком, деновиве го привлекува вниманието на граѓаните не само ... Read More »

Никола Љушев е назначен за нов главен извршен директор на Македонски Телеком

Никола Љушев стапува на позицијата Главен извршен директор на Македонски Телеком од 1 јули 2018 година. Љушев доаѓа во Телеком со долгогодишно искуство на највисоки раководни позиции во Дојче Телеком Групацијата, во Космофон,како и во Телеком Австрија Групацијата. Последнава година ја извршува функцијата Главен извршен директор на Црногорски Телеком (членка на ... Read More »

Македонски Телеком ќе додели педесет фудбалски стипендии за талентирани деца

Најдобрите ќе се одбираат преку https://www.footballstars.mk Пред самиот почеток на најголемиот светски фудбалски настан, Македонски Телеком почнува нова кампања со слоган: „Ги поддржуваме ѕвездите на иднината” за поддршка на млади талентирани идни фудбалери. Телеком ќе обезбеди педесет стипендии за деца од седум до дванаесет години за фудбалската академија на ФК Вардар. Целта ... Read More »

Андреас Елснер заминува од позицијата Главен извршен директор на Македонски Телеком

Андреас Елснер, Главниот извршен директор и член на Одборот на директори на Македонски Телеком на 1 јули годинава заминува од компанијата, соопшти Македонски Телеком. На позицијата Главен извршен директор на компанијата Елснер беше назначен во мај 2017 година и под негово водство компанијата бележи позитивен пресврт во работењето преку најдобрата ... Read More »

Македонски Телеком отвори инкубатор за дигитални таленти

Тим од студенти ќе работи на развој на апликации за дигитализација Студентите добиваат можност да го развијат својот професионален потенцијал Македонски Телеком отвори инкубатор за дигитални таленти, составен од тим од студенти кои ќе работат на развивање на апликации за дигитална трансформација. Освен за дигитализирање на процесите на Телеком, тимот ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365