Home » Tag Archives: облека

Tag Archives: облека

Одлична кампања на Unilever -Етикета за облека која всушност е разложлив детергент за перење

Популарниот бренд на детергенти за перење Omo (познат и како Persil) на компанијата Unilever создаде специјална етикета за облека која е 100% разложлива во вода и може да се употребува како детергент и до три перења. Идејата е развиена од страна на агенцијата TBWA/RAAD, која е задолжена за блискоисточниот пазар ... Read More »

Самоизразувањето е во центарот на новата модна реклама со популарната Жазел

Младата Жазел Занаугти го освои светот на модната индустрија со нејзиното кршење на вообичаените правила. Нејзиниот неконвенционалн стил е освежувачка промена во предвидливиот свет на модата. Отвореноста и икреноста на Жазел и’ го дадоа заслуженото внимание и цела армија на фанови. Британскиот ланец на продавници за облека и козметика ASOS ... Read More »

Луксузниот моден бренд Burberry ги уништи своите вишоци на чанти, облека и парфеми вредни милиони…

Burberry не е единствената модна куќа која мора да се справува со вишокот на луксузни производи. Ричмонт, сопственик на брендовите Cartier и Montblanc, мораше да ги откупи своите рачни часовници во вредност од 430 милиони фунти Британската модна куќа Burberry, минатата година уништи непродадена облека, модни додатоци и парфеми во ... Read More »

„Трансплантација“ на облека во Јапонија ја подигнува свеста за донирање на органи

Износената облека добива втор живот во оваа кампања на Dentsu во Јапонија Донацијата на органи во Јапонија е помалку застапена отколку во многу други земји и сеуште постојат бројни табуа за оваа пракса. Минатата година се направени само 338 трансплантации, иако на листста на чекање има повеќе од 13 500 ... Read More »

Кампања “Не и судејте на жената според нејзината облека“

Дали деколтето, здолништето, потпетиците…и се кратки, таман или долги ? – Прашање кое не ни треба ! Многумина ја нарекоа “шокантна“ кампањата која за Швајцарската организација за човекови права “Terre Des Femmes“, ја направија дизајнерката Theresa Wlokka и студентите од Miami Ad School од Хамбург Германија. Кампањата насловена како “Не и судејте на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365