Home » Tag Archives: партнерство (page 2)

Tag Archives: партнерство

Httpool стана ексклузивен партнер на LinkedIn за во Македонија и 16 други земји

Httpool со задоволство го објавува ексклузивното продажно партнерство со LinkedIn во 17 земји од Централна и Источна Европа, вклучувајќи ги Русија, Грција, Унгарија, Словенија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Хрватска, Чешка, Словачка, Македонија, Романија, Србија, Албанија, Украина, Латвија, Естонија и Литванија. Маркетиншките  и медиумските агенции сега можат преку соработката со тимовите на ... Read More »

BalCannes 2015. во партнерство со Epica

Гостин предавач на овогодинешното издание на BalCannes е директорот на едиторијалот на Epica, г-дин Марк Тангејт. Најдобрите проекти од BalCannes 2015 ќе добијат 50% попуст за пријавување на Epica Awards ! Единствена прилика за регионалните агенции да се претстават во глобалната конкуренција и индустрија е добиена преку партнерството које е ... Read More »

SunWireless и Тотал ТВ потпишаа договор за партнерство

SunWireless со задоволство објавува дека потпиша договор за партнерство со ТОТАЛ ТВ, најголемиот провајдер на сателитска телевизија во Република Македонија. Овој договор значи и проширување на соработката помеѓу SunWireless и United Group (чиј член е ТОТАЛ ТВ), водечката телекомуникациска групација во регионот, откако пред неколку месеци беше потпишан и договор за соработка со SBB, најголемиот оператор на дигитална и аналогна ... Read More »

Adria Media Group е нов партнер на Styria Media Group во Хрватска

Водечките медиумски компании во регионот, Styria Media Group која е со седиште во Австрија и со свои компании во Словенија, Хрватска и Австрија и Adria Media Group, една од водечките медиумски групации во Западен Балкан со седиште во Белград, пред неколку дена станаа партнери на хрватскиот пазар за магазини, како ко-сопственици ... Read More »

Httpool во партнерство со Twitter ги донесе Twitter Ads во Централна и во Источна Европа

На 26 август 2014 Httpool е именуван од страна на Twitter за партнер за продажба на огласи во Централна и во Источна Европа. Брендовите и маркетиншките агенции сега ќе имаат шанса да работат со локалниот тим и да го извлечат максимумот од своите активности на Twitter. Земјите покриени со ова ... Read More »

JvM влегува во Југоисточна Европа

Германската агенција Jung von Matt (JvM), која претставува најуспешна адвертајзинг агенција во земјите од германско говорно подрачје во изминативе 21 година (по број на освоени награди за креативност и ефикасност) ја потврди својата намера за влез на пазарот на Југоисточна Европа со склучениот договор за партнерство со Романската GMP Advertising, ... Read More »

comScore и Google ја создаваат најмоќната платформа за online мерења

Во вчерашното соопштение за јавност кое comScore, најголемиот играч на пазарот за online мерења и анализи, го лиферуваше до медиумите, најави партнерство со Google со цел да се создаде платформа која во реално време ќе може да понуди податоци за брендовите при планирањето на нивните online кампањи. Ова партнерство официјално ќе ... Read More »

Агенцијата Универзал Медиа стана регионален медиа партнер на L’Oreal Adria-Balkan

После шестмесечниот обемен тендерски процес, водечката светска козметичка компанија L`Oreal, за свој регионален медиски партнер ја избра агенцијата Universal Media (UM). L`Oreal ја избра Универзал Медиа за медиски партнер за пазарите на кои L`Oreal Adria-Balkan работи, вклучувајќи ја тука и Македонија. L`Oreal во периодот за избор на агенција бараше најадекватен ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365