Home » Tag Archives: победници

Tag Archives: победници

Прогласени победниците на Epica Awards 2017

Минатата недела во Берлин се доделени Epica Awards 2017. Овогодишните добитници на Гранд При наградите доаѓаат од Канада, САД, Полска, Германија и Франција. Жирито одлучи да додели две Филм Гранд При награди оваа година. Мрежа на годината е McCann Worldgroup, Агенција на годината е BBDO New York, а Продукциска куќа ... Read More »

Победници на 10. јубилеен СКПФ „Вештачка реалност“

Јубилејниот 10. Скопје постер фестивалски конкурс за студентски плакат на тема „Вештачка реалност“ ги надмина очекувањата. Пристигнаа плакати од 68 држави ширум светот. Се повеќе факултети се заинтересирани за воведување на Скопје постер конкурсот во рамки на своите наставни програми, а забележан е и зголемен интерес за изложување на плакатите ... Read More »

Заврши 24-тото издание на Голден Драм. Ова се победниците!

Изминатиот викенд заврши 24-тото издание на креативниот фестивал Голден Драм кој се оддржа во Љубљана, Словенија. На свечената церемонија која се оддржа на завршниот ден беа доделени и наградите за овогодинешните победници кои со своите проекти оставија траги врз целокупната адвертајзинг јавност во поширокиот регион. Вкупно беа доделени 14 Гранд ... Read More »

Прогласени добитниците на SoMo Borac 2016 наградите

Четвта година по ред на Weekend Media Festival се прогласени и најдобрите дигитални проекти во регионот. Со вкупно 130 пријави во девет категории, SoMo Borac се етаблираше како една од водечките регионални дигитални награди. И оваа година дваесетчленото жири и предселекциското жири ги оценуваа најдобрите Facebook страници, дигитални кампањи, веб-страници, мобилни ... Read More »

На BalCannes прогласени најдобрите кампањи и агенции во регионот

Најдобра агенција на BalCannes 2016 е словенски Pristop, а титулата за најдобра кампања ја однесе Men all over the world are crying на агенцијата Studio Sonda Избрани се најдобрите 25 кампањи на петтото издание на најголемиот адвертајзинг фестивал во регионот BalCannes кој се одржува во Ровињ, Хрватска. По прв пат,  наградите ... Read More »

Заврши Eurobest 2015, агенција на годината е Adam&EveDDB од Лондон

Лондонската агенција Adam&EveDDB продолжува со успешната жетва на награди и оваа година освојувајќи уште едно признание, овојпат во Антверп на најпрестижниот европски огласувачки фестивал Eurobest каде и годинава е прогласена за Агенција на годината исто како и лани. Најмногу награди по земји, освои Франција, дури 71, а неа ја следат Германија ... Read More »

Познати победниците на Golden Drum 2015. Нино и Андреа го добија аплаузот за македонската креативна сцена !

Во петокот вечерта се одржа завршната свечена церемонија на 22-то издание на престижниот Golden Drum адвертајзинг фестивал кој изминатата недела се одржуваше во Порторож, Словенија, и на која беа доделени признанијата за најдобрите проекти во Нова Европа од стручните членови во жири комисиите. За жал, овој пат меѓу победниците немаше ... Read More »

Објавени победниците и финалистите на Global Effie 2015

Синоќа на официјалниот веб сајт на Effie, беа објавени победниците и финалистите на глобалните Effie награди за 2015 година. На 18-ти мај, на Гала вечера во Лондон,  огласувачите и агенциите од целиот свет ќе бидат свечено промовирани за нивните достигнувања и најдобри кампањи. Effie наградите се доделуваат за најважните достигнувања во ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365