Home » Tag Archives: порторож

Tag Archives: порторож

Рекорден број пријави на натпреварот Sempler

На регионалното натпреварување Sempler за најдобри медиски стратегии на годината, пријавени се дури 89 проекти од четири држави На 19 конференција за медиски трендови SEMPL, која ќе се одржи на 23 и 24 ноември 2017 година во Порторож, Словенија, најдобрите медиски стратегии на годината и овај пат ќе ги освојат ... Read More »

SEMPL ќе наградува и ПР и технолошка извонредност

Деветнаесетото издание на водечката регионална конференција за медиа трендови Sempl, претстави две нови категории. Покрај најдобрите медиски стратегии во Адриатик регионот, жирито годинава ќе додели и награди за Најдобра ПР стратегија и Најдобар технолошки пристап. Пријавувањето на кампањите започнува на 1-ви септември. Сите пријавени кампањи треба да биле реализирани помеѓу ... Read More »

Овогодинешниот Golden Drum ќе се одржи во Љубљана

‘Златниот барабан’ се сели. После 22 години, фестивалот ја менува својата локација од Порторож во центарот на Словенија – преубавата Љубљана. 23-то издание на Интернационалниот фестивал на креативноста Golden Drum ќе се одржи од 18 до 21 октомври во Љубљанскиот замок. Новиот град-домаќин на фестивалот, Љубљана, е оригинална локација на ... Read More »

Денеска почнува Голден Драм 2015. Десет проекти од Македонија меѓу пријавените 1208

Денеска во Порторож, Словенија започнува 22-то издание на меѓународниот адвертајзинг фестивал Голден Драм. За престижните награди на еден од фестивалите со најдолга традиција на нашите простори, пристигнале  1208 пријави од 25 земји на Нова Европа. Од Македонија оваа година во конкуренција за една од наградите пристигнаа дури 10 пријави од 5 агенции. ... Read More »

Голден Драм од 13. до 16. октомври во Порторож

Тема на 22. меѓународен фестивал за огласување Голден Драм, кој ќе се оддржи од 13 до 16 октомври во Гранд Хотелот Бернардин во Порторож, Словенија е “Трансформацијата, ослободувањето и креативната култура“. На натпреварувањето за наградите Голден Драм се поканети најдобрите креативни, огласувачки, дигитални, ПР и медиски агенции од 37-те држави ... Read More »

За наградите Семплер пријавени 65 проекти, ниту еден од Македонија !

На дванаесетото натпреварување за најдобри медиски стратегии Sempler, се пријавија вкупно 65 проекти, од кои дури 51 пријавија агенциите и огласувачите од Словенија. Седум проекти доаѓаат од Србија, пет од Хрватска и за прв пат два проекти од Бугарија. Пријавените медиски стратегии ќе се борат за Sempler наградите во вкупно ... Read More »

Голден Драм 2014 отворен за пријавување !

Овогодинешниот, 21-ви по ред, регионален адвертајзинг фестивал – Голден Драм, оваа година ќе се оддржи од 7-ми до 10-ти октомври, традиционално и оваа година во Порторож, Словенија. Рокот за пријавување е 19 август а фокусот на овогодинешната програма е, како што велат организаторите, ставен на “креативноста, содржината и среќата“. Две ... Read More »

Словенскиот огласувачки фестивал ги кани професионалците од Македонија во Порторож

Барбара Модиќ, претседателката на 23-тиот Словенски огласувачки фестивал во соопштението кое го добивме денеска љубезно ги поканува сите маркетинг професионалци од Македонија да повелат на фестивалот во Порторож кој ќе се оддржи од 26 до 28 март “ Во огласувачкиот бизнис не само во Словенија, туку и секаде низ светот, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365