Home » Tag Archives: финалисти

Tag Archives: финалисти

Golden Drum ги објави финалистите

Македонските проекти финалисти во речиси сите категории каде што се натпреваруваат. 23-от Golden Drum, кој се оддржува во Љубљана, Словенија под слоганот “Inspired to Inspire”, ја објави листата на финалисти на овогодинешниот фестивал, а меѓу 253 финалисти, нашиот регион е претставен 26 пати. Посебен успех забележа македонската Saatchi&Saatchi, чија кампања ... Read More »

Њу Момент Скопје со финале на Cannes Lions 2015

Убави вести попладнево ни доаѓаат од Кан, Франција, каде се одржува најголемиот светски фестивал на креативноста – Cannes Lions 2015. Пред неколку часа беа објавени финалистите во неколку категории од вкупно годинава пријавените 40 133 проекти во вкупно 21 категорија. Во категоријата PR lions, каде се натпреваруваат дури 1 969 проекти, токму ... Read More »

Објавени финалистите на Euro Effie Awards 2015

Европската асоцијација на комуникациски агенции (EACA – European Association of Communications Agencies ) објави дека од рекордниот број на пријави во првиот круг на жирирањето за Euro Effie 2015, златниот стандард за ефикасност во маркетинг комуникациите, избра 38 кампањи финалисти (ЛИНК). Кампањите кои се пласираа во финалето доаѓаат од 23 агенции ... Read More »

Објавени победниците и финалистите на Global Effie 2015

Синоќа на официјалниот веб сајт на Effie, беа објавени победниците и финалистите на глобалните Effie награди за 2015 година. На 18-ти мај, на Гала вечера во Лондон,  огласувачите и агенциите од целиот свет ќе бидат свечено промовирани за нивните достигнувања и најдобри кампањи. Effie наградите се доделуваат за најважните достигнувања во ... Read More »

Публицис Скопје со финале после првиот ден на Голден Драм

После оддржаниот прв ден од Голден Драм, ни стигнуваат одлични вести со првите објавени финалисти. Синоќа во Порторож беа објавени финалистите во неколку категории: Radio (Single), Digital (Single), Mobile (Single), New or innovative (Single), Digital campaigns including Mobile campaigns (Multi), Branded content (Multi), Direct campaigns (Multi), Events (Multi) и Public ... Read More »

Објавени финалистите на Cresta Advertising Awards 2014

Агенциите Forsman & Bodenfors Gothenburg i Impact BBDO Dubai имаат најмногу финалисти (по 15). Честа на огласувачката индустрија од Адриатик регионот во финалето ќе ја брани агенцијата Bruketa & Zinic OM со кампањата “Ставете се во нивните чевли“ која е работена за Уницеф. The Cresta Awards, кои во 1993 година ги ... Read More »

Објавени победниците и финалистите на Global Effie 2014

Синоќа на официјалниот веб сајт на Effie, беа објавени победниците и финалистите на глобалните Effie награди за 2014 година. На 5 јуни 2014 год., на Гала вечера во Њујорк,  огласувачите и агенциите од целиот свет ќе бидат свечено промовирани за нивните достигнувања и најдобри кампањи. Effie наградите се доделуваат за ... Read More »

Вечерва ќе ги дознаеме победниците на SEMPL

sempler

28.11.2013 Вечерва околу 22:00 часот, официјално ќе бидат прогласени овогодинешните победници на 15-тиот по ред SEMPL, семинарот на медиа трендови, кој претставува своевидно финале на регионалните маркетинг фестивали во регионов. Како што веќе пишувавме, од Македонија единствени претставници кои успеаа да влезат во финалето се McCann Скопје со нивните проекти за ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365