Home » Tag Archives: Цукерберг

Tag Archives: Цукерберг

Ова се прашањата кои Цукерберг не ги одговори во своето сведочење

Иако Цукерберг одговораше на прашања десет часа во текот на два дена, сепак немаме одговор на некои важни прашања, како што е следење на активностите кои не се корисници на Фејсбук Основачот и извршен директор на Фејсбук, минатата недела помина десет часа одговарајќи на бројни прашања од претставниците на Конгресот, ... Read More »

Цукерберг призна дека Фејсбук недоволно ги заштитил личните податоци на корисниците

Извршниот директор на Фејсбук Марк Цукерберг призна во писмена изјава пред Конгресот дека социјалната мрежа не е направи доволно за да се спречи злоупотребата на личните податоци на корисниците, а со тоа и се извини. “Сега е јасно дека не направивме доволно за да спречиме овие алатки да бидат искористени ... Read More »

Цукерберг за Фејсбук: Ја направив секоја можна грешка

Социјалната мрежа Фејсбук, неодамна го прослави својот 14-ти роденден, а нејзиниот основач и извршен директор Марк Цукерберг се огласи по тој повод за сè она што го научил во меѓувреме. “Имав само 19 години кога го основав Фејсбук, и тогаш немав поим што правам. Не знаев ништо за градење на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365