Home » Tag Archives: bmw

Tag Archives: bmw

BMW одбележа 60 години од Британскиот шампионат во трки на автомобили со серија носталгични постери

BMW слави 60 години на Британскиот шампионат во трки на автомобили со серија на постери со кои се обележува секоја деценија од нивното учество во оваа трка. Дизајнирани од страна на агенцијата FCB Inferno, постерите ги опфаќаат децениите од 1960-тите до денес, а секој постер е направена во стилот на ... Read More »

Минимализам во новото лого на Mini

Германската агенција KKLD работеше на овај „редуциран“ дизајн Mini го редизајнира своето лого со минималистички „редуциран“ пристап кон својот традиционален дизајн со крилја Новиот дизајн, кој го потпишува берлинската агенција KKLD, ќе биде користен на сите Mini модели од март 2018 година. Според соопштението на брендот во сопственост на BMW, ... Read More »

Не е лесно да се сака вљубеник во BMW

Во овие реклами на агенцијата KBS возачите на BMW едноставно не можат да престанат да возат, дури и во најнесоодветни ситуации Во оваа духовита кампања за половни автомобили BMW, возачите се толку поврзани со своите автомобили што едноставно не можат да престанат да возат, дури ни во навистина несоодветни ситуации. ... Read More »

Mercedes Benz му го честиташе јубилејот на BMW…. со мало тролање

Во текот на вчерашниот ден ја објавивме информацијата за прославата на автомобилскиот гигант BMW по повод нивната 100 годишнина, на која ја најавија својата визија за наредните 100 години и презентираа модел “на иднината“. Нивните конкуренти од Mercedes Benz, како што е редот, на својот веб сајт и својата ФБ ... Read More »

BMW премиерно ја откри својата „Визија за наредните 100“

На точно сто години од денот кога BMW AG беше регистрирана во  трговскиот регистар – BMW Group ги откри активностите за наредните сто години со премиерното претставување на својата „BMW ВИЗИЈА ЗА НАРЕДНИТЕ 100“. На настанот по повод стогодишнината од постоењето на BMW Group што се одржа завчера на 7 ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365