Home » Tag Archives: Skopje

Tag Archives: Skopje

Една од најуспешните ПР агенции во Србија – отвори своја канцеларија и во Скопје!

Една од водечките ПР агенции од Србија, Represent Communications, од пред неколку дена отвори своја канцеларија во Скопје која ќе биде задолжена за работата на агенцијата во Македонија. Represent Communications од 20о6 година е афилијација на Weber Shandwick за Србија и за Црна Гора и во моментов има четири регионални ... Read More »

Нова иновативна терапија за хематолошки малигни болести, која овозможува двојно подолго преживување без прогресија на болеста, достапна за пациентите во Македонија

Нова надеж за болните од хематолошки малигни болести во Р. Македонија е пристапот до новиот таргетиран лек GAZYVA® (obitunuzumab), за лекување на најчестиот вид хематолошки малигни болести, хронична лимфоцитна леукемија и релапс/рефракторен не-Хочкинов лимфом. Gazyva (obitunuzumab)  e лек на фармацевтската компанија „Рош“, кој овозможува продолжено вкупно преживување и подобрен квалитет ... Read More »

Сопственикот на Алма-М, Г-дин Муарем Муртезани гостин на 22-то Бизнис Кафе Македонија

Овој четврток (30.03.2017 година), со почеток од 18:00 часот во Brick bar во Парк Хотел и Спа, ќе се оддржи новото, 22-ро по ред издание на најелитниот бизнис настан во државава – Бизнис Кафе Македонија. Своето животно и бизнис искуство со присутните овојпат ќе го споделат Г-диин  Марин Докузовски – моментален тренер на КК ... Read More »

10 работи кои треба да ги знаете за Marketing Kingdom Skopje

На само 2 недели пред Marketing Kingdom Skopje, кој се одржува на 30 септември во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, сакаме да споделиме со вас некои интересни факти за најочекуваниот маркетинг-настан во Македонија оваа година. 1.Marketing Kingdom Skopje е првиот настан во Македонија кој вклучува презентации од светски гуруа за ... Read More »

Universal Media Скопје вработува Media Account Manager и Media Planner

Universal Media Скопје (UM) е водечка full service медиумска агенција, специјализирана за планирање и закуп на огласувачки простор на сите медиумски платформи за некои од најголемите локални и меѓународни компании. UM Скопје е дел од I & F McCann групата, која вработува повеќе од 600 талентирани професионалци и работи во ... Read More »

Македонија има нов бр.1 хотел – Добредојде Мериот!

Почнувајќи од вчера, Македонија доби свој нов бр.1 хотел – Хотел Мериот, дел од ланецот на еден од најексклузивните хотелски ланци Marriott International. Лоциран во срцето на градот Скопје и плоштадот Македонија, објектот е доминантен во однос на сите објекти кои го опкружуваат и зрачи со својот совршен надворешен лик ... Read More »

“iPELLI design” и “PelleITALIA Concept” од Белград освоија прва награда на Саемот за мебел во Скопје

Компанијата “iPELLI design” ДОО Белград, како дел од “PelleITALIA Concept” – регионалниот систем за снабдување со италијанска кожа, мебел штоф, еко-кожа и метални ногарки за индустријата за мебел, успешно се претстави на Саемот за мебел, кој се одржа од 22. до 27. март во Скопје. На најголемиот и најпосетениот регионален ... Read More »

Најавено новото издание на Startup Grind Skopje

На 29-ти октомври со почеток во во 17.30 часот се случува Startup Grind Skopje Vol.10. Катерина Стојановска од Embed Social ќе открие неколку тајни за креирање производи, водење бизнис и маркетинг на стартапи. А, ќе откриете и дали South Central Ventures е потенцијален вистински инвеститор за вас? Послeдниве неколку години постојано се жалевме дека овој регион ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365