Home » Tag Archives: реклами (page 17)

Tag Archives: реклами

Фејсбук соопшти дека го користат над милион огласувачи

Во текот на вчерашниот ден, Фејсбук соопшти дека ја достигнал бројката од 1 милион огласувачи. Дан Леви, еден од шефовите на „Фејсбук“ одговорен за маркетингот на компанијата, им изрази благодарноста на сите овие компании кои се активни огласувачи. – Вие го избравте „Фејсбук“ како партнер за да го зголемувате Вашиот ... Read More »

Myspace ја почна кампањата за својот “втор живот“

Некогаш најпопуларната – сега ептем во втор план социјална мрежа – MySpace, денеска почнува официјално со својата кампања која треба да придонесе во наметнувањето на новите бренд карактеристики кои треба да ја “живнат“. Џастин Тимберлејк еден од новите инвеститори кои го купија MySpace во 2011 год. на Твитер најави дека ... Read More »

BalCannes Yellow Pages – регионална база на маркетинг агенциите

Во склоп на претстојниот Викенд Медија Фестивал кој ќе се оддржи во Ровинј (од 19-ти до 22 септември 2013 год. ЛИНК), хрватското здружение за бизнис комуникации направи база на регионалните маркетинг агенции, каде секоја агенција (што ќе учествува на настанот) може да си ги постави своите најдобри проекти на увид ... Read More »

Гугл подготвува анимирани AdSense реклами

Според информациите кои кружат изминативе неколку дена Google наводно тестира нов вид на AdSense реклами, каде што рекламите се анимирани. Идејата е да секогаш кога со стрелката на маусот ќе поминете врз рекламата да излегува опис за истата реклама. Тие треба да изгледаат слично како што и изгледаат класичните AdSense сега, во спротивно ако ... Read More »

Рекламите од Супер Бол 2013

Нити некогаш посериозно сум гледал, а да бидам искрен нити многу го разбирам Американскиот фудбал (рагбито де) и пасијата на америте за овие финалиња, али дефинитивно од професионален аспект долги години наназад го следам buzz-от околу Супер Бол и посебно делот што се однесува на огласувачните активности на најголемите компании ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365