Home » Маркетинг & Адвертајзинг (page 60)

Маркетинг & Адвертајзинг

Одлична соработка помеѓу Polleo Sport и македонските ѕвезди за влез на македонскот пазар

Еден од регионалните лидери во индустријата за спортска исхрана и опрема Polleo Sport, пред два месеци ја отвори својата прва продавница во Македонија, а после само еден месец ја отвори и својата втора продавница. Компанијата при самото влегување на македонскиот пазар најави дека во периодот од наредните 3 години ќе ... Read More »

20 години традиција на брендот Сончева Долина

20 години речиси и да не поминал ден во едно македонско домаќинство без некој од производите на Сончева Долина – брендот на Макпрогрес Винициа кој летово го прославува своето јубилејно постоење. Името на брендот е асоцијација за сончевите кочанско – винички полиња, каде благодарение на преку 280 сончеви денови годишно ... Read More »

AdWeek ја објави својата листа на Creative 100

Адвертајзинг порталот AdWeek традиционално и оваа година ја објави својата листа на топ Creative 100, која ја сочинуваат стотина најфасцинантни креативни решенија и креативци кои ја одбележаа годината позади нас. Како што истакнуваат на нивниот портал, оваа листа ги слави сјајните креативни примери, кои ги рушат границите и препреките во ... Read More »

Ања Јакубовски: Да се биде маркетар– тоа е како да слетувате „Човек на Месечината“

Ања Јакубовски, генерален менаџер за Coca-Cola за Полска и Балтичките држави, е главен предавач на Marketing Kingdom Skopje, најголемиот маркетинг-настан во регионот, кој ќе се одржи на 30 септември во Хотелот „Александар Палас“ во Скопје. Ања има дваесет и петгодишно искуство на позиции на високо раководство и генерален менаџмент во ... Read More »

Џамал Ал Мауед од Rolls Royce: Брзо преминете на социјалните мрежи

Џамал Ал Мауед, Регионален  менаџер за односи со јавност и корпоративни комуникации за регионите на Близок Исток, Африка, Централна Азија, Кавказ и Јужна Америка за Rolls Royce Motor Cars, е еден од клучните предавачи на  Marketing Kingdom Skopje, најголемиот меѓународен маркетинг-настан, кој се одржува на 30 септември во Хотел Александар ... Read More »

Да придонесеме во Јавната расправа за предлог-законот за инфомативни и рекламни кампањи

Јавна расправа за Предлог – законот за информативни и рекламни кампањи на јавните институции предвидено е да се одржи денеска во Собранието на Република Македонија во организација на Комисијата за транспорт, врски и екологија.  За сите кои немале прилика да го разгледаат Предлог-законот, може да го симнат од ОВОЈ ЛИНК. Со ... Read More »

MasterCard го објави својот нов визуелен идентитет

MasterCard има нов изглед, но и покрај тоа што можеби ви изгледа познато, тоа е така со намера. За прв пат после две децении, компанијата го објави своето ново лого и бренд идентитет. Креиран од дизајнерската компанија Pentagram, која беше заслужна и за новиот изглед на Verizon минатата есен, изгледот ... Read More »

I&F McCann Grupa го прошири своето работење и во Нордискиот регион

I&F McCann Grupa го прошири своето работење и во Нордискиот регион  превземајќи го управувањето со агенциите во Норвешка, Шведска, Данска и Финска кои се во состав на McCann Worldgroup. Со ова вложување I&F McCann Grupa ја заокружи својата дејност на 12 пазари во јужна и северна Европа, кои заедно имаат ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365