Home » Tag Archives: адидас

Tag Archives: адидас

Преку 100 брендови оствариле партнерство со Game of Thrones – еве дел од нивните кампањи

Во неделата беше емитувана првата епизода од новата и последна сезона на најпопуларната играна серија во светот „Game of Thrones“. Колку всушност е популарна серијата говори и фактот дека има остварено комерцијално партнерство за лиценцирани производи со преку 100 брендови ширум светот – повеќе од која било друга телевизиска серија ... Read More »

Духот на африканската култура прикажан во новата реклама за Adidas Originals

Хипнотички танц, магија и поп култура се она што го карактеризираат новиот спот за Adidas Originals насловен како  „Original is never finished’ f/Brooklyn Jumbies  (Monty Marsh)“. Како што е наведено од страна на компанијата, овај спот ја рефлектира есенцијата и стратегијата на брендот. Погледнете ја рекламата: Read More »

Адидас направи нови дресови за Реал Мадрид од рециклирана пластика од океаните

Се проценува дека секоја година во океаните завршува 12.7 милиони тони пластичен отпад, а Адидас сака барем малку да помогне во отстранувањето на истиот Адидас продолжи да го истакнува проблемот со пластичниот отпад во океаните, овој пат рециклирајќи пластичен отпад за да создаде нови дресови за Реал Мадрид. Новите дресови ... Read More »

“Во време кога многу работи се фејк“…..кампања на Еден на Еден за СпортМ

Со цел да се промовираат #оригиналите и #оригиналноста на Адидас, агенцијата Еден на Еден за клиентот СпортМ креираше видео во кое “се справува“ со сите лажни нешта Креативниот директор на Еден на Еден, Жарко Димитриевски за идејата позади видеото вели: “Идејата за fake и originals дојде доста очигледно… Промовираме линија на originals во време кога се е фејк! ... Read More »

MediaCom го освои глобалниот медиа закуп за Адидас

MediaCom излезе како победник од питчот на кој Адидас бараше нова агенција за својот глобален акаунт за медиа закуп, вреден околу 300 милиони долари. Претходно на повеќето пазари, акаунтот го управуваше агенцијата Carat од мрежата Dentsu Aegis, со која Адидас соработуваше речиси две децении, додека на Блискиот Исток, медискиот закуп ... Read More »

Погледнете ја новата реклама на Адидас со наслов “See Creativity”

Во новото видео наречено “See Creativity”, агенцијата 72andSunny презентираше силни жени од различни спортови Во најновото издание на кампањата “Here to Create“, Адидас ги претставува спортистките кои ја опишуваат својата верзија на креативност. Спотот насловен “See Creativity” донесува жени од различни спортови (хокеј на мраз, рагби, кошарка, тенис, трчање и ... Read More »

Адидас ги обедини најголемите познати ѕвезди во својата најнова реклама

Дејвид Бекам, Пол Погба, Фарел Вилијамс, кошаркарот Дамјан Лилард и други ѕвезди,  се главните протагонисти во најновата реклама на популарниот и планетарно обожаван спортски бренд Адидас, која е дел од кампањата „Here to Create“. Направен со партнерство со агенцијата 72andSunny, во рекламата „Calling All Creators“ се појавуваат суперѕвездите од спортот, ... Read More »

Нова реклама на Адидас со ѕвездите на Манчестер Јунајтед

Во спотот по повод почетокот на новата сезона на Премиер лигата во Велика Британија, Адидас ги претставија новите дресови на Манчестер Јунајтед. Адидас лансираше нов спот по повод  почетокот на новата сезона на Премиер лигата во Велика Британија, а го зачини со надреални анимации и ѕвезди на Маначестер Јунајтед, од ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365