Home » Tag Archives: Браќа манаки

Tag Archives: Браќа манаки

Халкбанк и Манаки со заедничка желба за зачувување на вистинските културни вредности

Во насока на поддржување на филмската традиција и промоција на вистинските културни вредности, Халкбанк и Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ го објавија официјалното партнерство за годинешното издание на фестивалот. Имено, на 39-тото издание на „Браќа Манаки“, Халкбанк за првпат се јавува како ексклузивен „Платинум партнер“, сакајќи да оддаде ... Read More »

“Браќа Манаки“ со нова енергија и нов имиџ

Под мотото „Филмот е убав“, од 18 до 27 септември во Битола ќе се одржи најпознатиот македонски филмски фестивал “Браќа Манаки“. Традиционално, фестивалот има богата и разновидна редовна програма која привлекува многубројна домашна но и странска публика и го рангира фестивалот меѓу најдобрите во Европа. Годинава ОФФ програмата е збогатена со нови ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365