Home » Tag Archives: бургер кинг

Tag Archives: бургер кинг

Бесплатни хамбургери за жените возачи во Саудиска Арабија

Откаако Саудиска Арабија им дозволи на жените легално да возат во оваа земја, автомобилските брендови како Ауди, Нисан и Форд креираа кампањи за да го поддржат тоа. Но, ретко кој очекуваше по повод овој историски момент, со кампањи да се вклучат и синџири ресторани за брза храна, како што е Бургер ... Read More »

Погледнете ја новата забавна реклама на Бургер Кинг

“The Little Girl” покажува што ќе се случи кога татко и ќерка имаат прилика да одат во Бургер Кинг, иако тоа бара некои правила да бидат заобиколени Овој месец, Бургер Кинг лансираше уште една кампања за менито Kool King, чиј централен елемент е забавен спот кој му дава малку поинакво ... Read More »

Бургер Кинг на фановите им нуди сопствен киоск за нарачки во нивниот дом

Бидејќи желбата за Whopper е неиздржлива, за овај први април, Бургер Кинг во Белгија на фановите им овозможи наједноставни нарачки Откако се отворија во Белгија, рестораните на Бургер Кинг во земјата се преполни, но редовите во рестораните не се баш пријатни, па Бургер Кинг и нивната агенција Buzzman дошле до ... Read More »

Дали сте „пироман“? Бургер Кинг ви нуди работа

Кампањата во Германија уште еднаш ја “распалува” опседнатоста на овај бренд со огнот Бургер Кинг има порака за младите луѓе во Германија кои сакаат да си играат со оган: Пријавете се за работа денес! Ланецот за брза храна повторно се врати на “жешките” теми во својата најнова кампања, со низа ... Read More »

Игра на зборови во најновата „The Worst “ кампања на Бургер Кинг

#GrillTheWorst е кампања во чија суштина е игра на зборови, со цел промовирање на новиот производ на Бургер Кинг Бургер Кинг, огласувачот на годината на Cannes Lions 2017 година, заедно со креативната агенција Etcetera лансираа кампања за нивниот најнов производ во Холандија во 2018 година: хот дог на скара. Играта ... Read More »

Ништо не е посилно од желбата за Whoopper во најновата реклама на Бургер Кинг

Бургер Кинг и нивната агенција Buzzman лансираа уште еден хумористичен спот за Whopper бургерите на овај бренд, играјќи со идејата за последниот оброк на еден осудник на смрт. Рекламата ни го претставува затвореникот кој за свој последен оброк нарачува Whopper, но пораката дека Whopper е толку добар за да го ... Read More »

Бургер Кинг на својот најголем фан му приреди навистина огромно Божиќно изненадување

Саливан К., чест коментатор на социјалните мрежи на Бургер Кинг, доби можност да „отпакува“ цел ресторан За Бургер Кинг 2017 година беше исклучително богата на полето на креативноста. Сега, на крајот на годината, ставија панделка на 2017 година и тоа во буквална смила, со забавен трик во Франција. Имено, компанијата ... Read More »

Burger King ги избрича мустаќите за Movember

За прв пат во историјата на брендот, нивната маскота ги “избриче” мустаќите за поддршка на благородна цел Благодарение на движењето Movember, мажите ширум светот овој месец имаат една цел, да ги пуштат најдобрите мустаќи досега со цел да се подигне свеста за рак на простата, рак на тестисите и други ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365