Home » Tag Archives: гранд при

Tag Archives: гранд при

Гранд При за кампањата Sea Hero Quest на Warc Media Awards 2017

Глобалната кампања на германскиот мобилен оператор Дојче Телеком, на која работеше тимот на Saatchi&Saatchi од Македонија и која во изминатиов период ги освои сите можни релевантни креативни награди и признанија во светот, својата витрина со трофеи ја надополни и со Гран-при во категоријата Ефикасна употреба на технологијата на наградите WARC ... Read More »

Зошто оваа едноставна алка освои Гранд При во Кан

Министерството за здрвство на Авганистан, McCann Health и McCann Worldgroup Partner оваа година освоија Гран При во категоријата Good на фестивалот Cannes Lions. Нивниот проект, „The Immunity Charm“, исто така освоија најмногу награди од било кога на Lions Health, однесувајќи четири златни, четири сребрени и еден бронзен лав. Но, што ... Read More »

Гранд При на Cannes Lions 2017 за проектот “Meet Graham“

Агенцијата Clemenger BBDO Mелбурн го освои првиот Гранг При на овогодинешниот кански фестивал за кампањата “Meet Graham”, која е креирана за австралиската Комисија за сообраќајни несреќи. Се работи за модел на човек кој е криран да преживее собраќајна несреќа. Автомобилите се развиваат многу побрзо отколку луѓето. Graham го креира уметикот ... Read More »

Погледнете ги студиите на случај на Гранд При победниците во Film, Film Craft, Integrated и Titanium

Уште едно издание на Cannes Lions, интернационалниот фестивал на креативноста заврши овој викенд кога беа доделени финалните награди во четири категории: Film, Film Craft, Titanium и Integrated, заедно со останатите специјални награди. И ова 63-то издание по ред, ќе биде запаметено како одлично, не само поради одличната организација, придружните забави, ... Read More »

Доделени годишните награди на Хрватското здружение за односи со јавноста

(РЕГИОН) – Во петокот вечерта во Загреб, Хрватското здружение за односи со јавност (HUOJ) ги додели годишните награди Гранд ПPи (Grand PRix). Град ПРи наградите на Хрватското здружение за односи со јавноста се доделуваат за најдобрите комуникациски проекти, а оваа година во голема конкуренција се натпреваруваа дури 61 проект. Најголем ... Read More »

НАСТАН : “Lions Talks” – што ни донесе Cannes Lions 2015 (Сабота, 12:00h. во Concept 37)

Прославата по повод 2 години постоење на арт кафулето Concept 37 продолжува и оваа Сабота! Настанот “Lions Talks” , на кој ќе се рекапитулира се она важно што ни го донесе овогодинешното издание на најголемиот светски креативен фестивал Cannes Lions, ќе се одржи во Сабота (11.07.2015 г.) почнувајќи од 12:00 часот, во организација на ... Read More »

Брз преглед на Гранд При победници од Cannes Lions 2014

Канските победници продолжуваат да бидат топ тема и после завршувањето на фестивалот. Тие се реперот кој треба да се достигне и надмине за наредната година. Во продолжение брз преглед на сите Гранд При победници во различните категории на Cannes Lions 2014. Grand Prix for Good : Terre des Hommes “Sweetie”:  Дело на ... Read More »

Титаниум лавот од Кан “знае и на тапан” ! New Moment Rulz и во Порторож !

Порторож вечерва е обоен во црвено и жолто. Првиот ден од Golden Drum 2013 помина во знакот на Македонија !  Што би се рекло, прво-па машко ! Њу Момент Скопје (New Moment New Ideas Skopje), една од трите агенции кои годинава ја претставуваат Македонија на Golden Drum, е апсолутен победник ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365