Home » Tag Archives: идеа плус

Tag Archives: идеа плус

Колумна на Илинка Црвенковска: Од идеја до егзекуција!

Автор: Илинка Црвенковска, креативен директор на Идеа Плус. Ја сретнав на скопскиот аеродром, прв пат после долго време и во прв момент не ја препознав. Се имаше маскирано со големи очила за сонце и марама на главата, седеше стуткана во еден ќош како да сака да се скрие. Ѝ пријдов ... Read More »

Еве колку изнесуваат вкупните приходи на најголемите 30 медиски и маркетинг агенции во Македонија

Најактивните и најголеми 30 медиски и маркетинг агенции во Република Македонија во изминатата 2017 година оствариле вкупни приходи од 37,5 милиони евра, што е зголемување за повеќе од 3 милиони евра во споредба со претходната 2016 година. Маркетинг365 ги анализираше завршните биланси на 30-те најактивни медиски и маркетинг агенции во ... Read More »

Еве колку изнесуваат вкупните приходи на македонските маркетинг и медиски агенции за 2016 година

Најактивните и најголеми медиски и маркетинг агенции во Република Македонија, во изминатата 2016 година оствариле вкупни приходи од речиси 35 милиони евра  што како вкупен резултат е намалување на приходната страна за околу 320 000 евра во споредба со 2015 година кога истите агенции оствариле вкупно приходи од околу 35,3 ... Read More »

Македонскиот маркетинг пазар “тежи“ 33 милиони евра

Македонскиот маркетинг пазар се проценува на околу 33 милиони евра ако се земат во предвид финансиските резултати на македонските маркетинг и медиски агенции остварени во 2015 година. Маркетинг365 ги анализираше завршните биланси на 25-те најголеми и најактивни маркетинг и медиа агенции во земјава (по азбучен ред: Бренд Јунион, Греј – Ворлдвајд, Дивисион,  Дирецт ... Read More »

Имиџ ПР ја освои престижната „Golden World Award“ од IPRA

Агенцијата за комуникациски менаџмент и односи со јавност Имиџ ПР од Скопје, стана прва македонска агенција која ја добива престижната награда „Golden World Award“ која ја доделува интернационалната асоцијација за односи со јавност – IPRA. Имиџ ПР е и единствена агенција од ex-YU регионот која годинава се закити со оваа награда, со која ... Read More »

Новогодишните честитки на македонските маркетинг агенции

Новогодишните празници се одлична можност за домашните маркетинг агенциите да сработат креативни новогодишни честитки, што би се рекло “за своја душа“…како финален проект со кој на своите вработени, соработници и целата јавност ќе им ја честитаат годината што доаѓа – притоа промовирајќи го својот креативен потенцијал и вредностите кои ги следат ... Read More »

Инбокс си доби супер новогодишна честитка од Ана Тодоровска

Компанијата за управување и складирање на податоци и документи Инбокс од Скопје, изминатиов период си  организираше награден конкурс за дизајн на новогодишна честитка. Победник на конкурсот е девојка која работи како графички дизајнер во адвертајзинг агенцијата Идеа плус од Скопје. И сето ова не би било некоја информација, ако победничкиот проект не беше олку WOW ... Read More »

Идеа Плус реализираше хуманитарна акција за помош на азилантите

Маркетинг агенцијата Идеа Плус Комуникации изминатава недела реализираше хуманитарна акција за помош на азилантите. Во просториите на агенцијата беше отворен пункт за донации каде многу компании и граѓани ја покажаа својата солидарност и донираа дел од работите кои им се најпотребни на луѓето кои транзитираа низ нашата држава и побараа азил. ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365