Home » Tag Archives: Коста Петров

Tag Archives: Коста Петров

Феноменален успех на Пи Ворлд во Светскиот трговски центар во Њујорк

Над 150 компании од Америка и други земји околу светот,  беа дел од првиот настан за односи со јавноста на македонската компанија Пи Ворлд, кој се одржа минатиот четврток и петок во просториите на престижниот магазин Vogue во Светскиот трговски центар во Њујорк. Global PR Summit New York вклучуваше презентации ... Read More »

Рекорден број посетители на 19-тото Бизнис Кафе Македонија

Преку 250 гости беа дел од синоќешното незаборавно Бизнис Кафе Македонија кое дефинитивно ги подигна границите за организирање на бизнис-нетворкинг настани во државава. Во преполниот Нола ланџ-бар во Скопје, посетителите имаа можност да се дружат и да слушнат од искусни, светски признаени маркетинг експерти кои несебично го споделија своето искуство, погледи ... Read More »

Пи Ворлд ќе ја промовира книгата „Тајните на светските ПР експерти“

Светски познатата македонска компанија за организација на маркетинг настани Пи Ворлд на македонската публика ќе и ја претстави својата прва стручна книга „Тајните на светските ПР експерти“.  Промоцијата ќе се одржи на 30.09.2016 година на најголемиот маркетинг настан во Македонија „Маркетинг Кингдом“, кој ќе се одржи во хотелот Александар Палас ... Read More »

Светската маркетинг елита доаѓа на Бизнис Кафе Македонија

Овој четврток со почеток од 18:00 часот во Нола Ланџ-Бар (нас. Капиштец) во Скопје, ќе се одржи новото, 19-то по ред, издание на водечкиот бизнис-нетворкинг настан Бизнис Кафе Македонија. Посетителите ќе имаат можност и привилегија да се дружат со некои од најистакнатите светски маркетинг и бизнис професионалци, кои во соработка ... Read More »

11 светски маркетинг експерти ги споделија нивните предвидувања за 2016

Пишува: Коста Петров , текстот првично е објавен на Huffington Post. Мобилните платформи, контентот (содржината) и податоците доминираа во маркетинг светот во 2015 год. Како што наближува крајот на годината, јас, заедно со моите пријатели од маркетинг индустријата, седнавме за да ги продискутираме нивните идеи и предвидувања за следната година. Заклучокот ... Read More »

Александра Дилевска и Коста Петров дел од 11-тото Бизнис Кафе

Новото, 11-то по ред Бизнис кафе Македонија, кое ќе се одржи на 02.07. 2015 година од 18:30 часот во “Хотел Русија“ уште еднаш ни носи ексклузивни гости кои со посетителите ќе ги споделат своите најважни моменти во нивните досегашни кариери, најголемите предизвици со кои се соочиле и нивниот поглед за тоа што е ... Read More »

Разговор со Коста Петров во пресрет на Marketing Kingdom во Белград

Еден од најголемите светски маркетинг настани, Marketing Kingdom, по двегодишна пауза, се враќа во Белград. Дводневниот маркетиншки спектакал вклучува презентации од некои од најголемите светски маркетинг експерти кои доаѓаат од супербрендовите како You Tube, Microsoft, Coca-Cola, Henkel, Philips, Huffington Post и BBC. Во пресрет на настанот кој ќе се оддржи ... Read More »

Marketing Kingdom 3 почнува овој четврток во Загреб

Долго очекуваниот маркетинг настан, Marketing Kingdom 3, ќе се оддржи овој четврток во Cineplexx Капитал Центарот во Загреб. Дводневниот глобален маркетинг настан кој се оддржува во пет различни земји, во Хрватска ги носи претставниците на дел од светски најуспешните компании како Mashable, Sportify, Nokia, Coca-Cola, Billboard и Wired Magazine. Коста ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365