Home » Tag Archives: МекКен Скопје

Tag Archives: МекКен Скопје

Интервју со Ирина Маја – Директор за раст и развој во Меккен Скопје

Креативна, спонтана, енергична, емотивна. Адвертајзингот е (во) нејзината ДНК. Човек кој може да ве однесе до месечината и назад  и навистина да уживате. 13 години во Меккен Скопје, 5 години на позиција Директор за раст и развој, Магистер од областа на маркетингот и комуникациите. На работата, но и на животот, ... Read More »

Полна Чаша – дигитална платформа на Пивара Скопје

На водечкиот медиски фестивал во регионот Sempl, кој минатиот месец традиционално по 18-ти пат се одржа во Порторож, Словенија единствен претставник од Македонија годинава беше проектот “Полна Чаша“ на агенцијата Меккен Скопје изработен за клиентот Пивара Скопје. Полна Чаша е долгорочна онлајн корпоративна платформа која овозможува континуирана комуникација и интеракција со ... Read More »

Меккен Скопје вработува акаунт менаџер

Една од водечките маркетинг агенции во Македонија и регионот, Меккен Скопје, го проширува својот тим со “суперхерој” кој се одзива на името Акаунт менаџер. Од кандидатот се очекува: -Универзитетска диплома (по можност) -најмалку три години работно искуство на исти или слични работни места -искуство од работа во агенција е предност -одлично ... Read More »

Меккен вработува графички дизајнер

Една од водечките маркетинг агенции во Македонија и регионот, Меккен Скопје, го проширува својот тим со суперхерој кој се одзива на името Графички дизајнер.   Од кандидатите се очекува: -Универзитетска диплома по можност -Најмалку три години работно искуство на исти или слични работни места -Одлично познавање на програмите: Photoshop, Illustrator -Развиено ... Read More »

Екрем Дупановиќ, ексклузивен гостин на McCann Skopje и Universal Media Skopje

Основачот и главниот и одговорен уредник на еден од најрелевантните регионални маркетинг медиуми, порталот Медиа Маркетинг, г-дин Екрем Дупановиќ,  ветеран во огласувачката индустрија, вчера и денеска беше специјален гостин на агенциите McCann Skopje и Universal Media Skopje и во нивна организација оддржа две  интересни предавања во главниот град на Македонија. Дупановиќ најпрво вчера ги посети студентите и алумните ... Read More »

Новогодишните честитки на македонските маркетинг агенции

Новогодишните празници се одлична можност за домашните маркетинг агенциите да сработат креативни новогодишни честитки, што би се рекло “за своја душа“…како финален проект со кој на своите вработени, соработници и целата јавност ќе им ја честитаат годината што доаѓа – притоа промовирајќи го својот креативен потенцијал и вредностите кои ги следат ... Read More »

Јелена Арсовска и официјално промовирана како нов Managing Director на McCann Скопје

Јелена Арсовска и официјално е поставена на позицијата Managing Director на McCann Скопје и ќе биде задолжена за проширување на работењето, работа со клиентите, понатамошен развој на сервисот и услугите на агенцијата McCann Скопје. Јелена има соработувано со голем број на меѓународни и регионални партнери од различни дејности, од кои е ... Read More »

“Браќа Манаки“ со нова енергија и нов имиџ

Под мотото „Филмот е убав“, од 18 до 27 септември во Битола ќе се одржи најпознатиот македонски филмски фестивал “Браќа Манаки“. Традиционално, фестивалот има богата и разновидна редовна програма која привлекува многубројна домашна но и странска публика и го рангира фестивалот меѓу најдобрите во Европа. Годинава ОФФ програмата е збогатена со нови ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365