Home » Tag Archives: нова реклама

Tag Archives: нова реклама

Нова реклама на Вип по повод 10 години постоење на македонскиот пазар!

Телекомуникацискиот оператор Вип во вчерашниот ден одбележа цела декада од почетокот на работењето на македонскиот пазар. Kако компанија која секогаш нуди повеќе за своите корисници, Вип ги реализираше и продолжува да ги реализира ветувањата кон корисниците за слободна и неограничена комуникација во движење преку најсовремена мрежа под најповолни услови. “10 години ... Read More »

Бевме на снимањето на новата реклама за Скопско / фото&видео

Маса долга над 35 метри, повеќе од 60.000 капачиња од пиво, над 50 члена екипа и стотина статисти е сликата што ја затекнавме на снимањето на новата реклама за Скопско во огромниот хангар на Пивара Скопје. Стотина раце како на забрзана снимка ги редеа капачињата кои покажаа испис: Голема наградна ... Read More »

“Двеодолива комбинација“ – нова кампања за Чоко Стоби Флипс

Еден од омилените брендови во Македонија, Стоби Флипс на Витаминка, изненади со уште една своја кампања, овојпат за Чоко Стоби Флипс, наменета за помладата генерација, но и за сите љубители на слатките и квалитетни задоволства. Кампањата е дело на целокупниот тим на маркетинг-агенцијата Division, која стои зад многу успешни проекти поврзани ... Read More »

Нова реклама на Скопско – за најубавиот народ, за Македонија…за нас!

“За славите кои траат по три дена и три ноќи, за комшиите неразделни ко браќа, за келнерите кои не` знаат по име и свирачите кои не` знаат по душа…за нашиот народ, за земјата која не би ја менувале за ништо! “ Новата реклама на Скопско е за нас. За нашите градови и ... Read More »

Tritex ја промовираше својата нова реклама

Производителот на машка и женска долна облека Tritex underwear од Прилеп, ја промовираше своја нова реклама изработена во соработка со продукција  Dream Factory и агенцијата Chapter4 од Скопје. Погледнете ја во продолжение: Read More »

Нова реклама на Apple : iPad Air2 за креативниот свет

Apple го објави својот нов ТВ и онлајн видео спот во кој ги промовира новите функционалности на моделот iPad Air2, во кој ја покажуваат својата спремност за “промени“ и промовирање на креативноста и продуктивноста. Во двата спота (еден од 30 а другиот од 60 секунди) претставуваат луѓе од различни професии кои ... Read More »

“Пакетот што го баравте е тука” – нова реклама на ONE

Деновиве на македонските телевизии имаме можност да ја гледаме најновата реклама на ОНЕ за SMART M Plus, последната промотивна  понуда во мобилен постпејд. Неколку дена по лансирањето, коментарите не стивнуваат. Станува збор за едно поинакво видео, уникатен рекламен спот кој никого не остава рамнодушен. Спакуван во 1:21 секунда во својата основна ... Read More »

Скопско со нова реклама по повод 90 години постоење

Еден од најголемите и најстарите македонски брендови, СКОПСКО, годинава прославува 90 години од полнењето на првото пиво кое во годините што следеа стана неодминилив дел од трпезата на секое македонско семејство. Во име на 90-те години СКОПСКО, што симболизираат 90 години радост откако можеме да уживаме во овој благороден напиток, компанијата лансираше ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365