Home » Tag Archives: соработка

Tag Archives: соработка

Инфлуенсерите прават се` повеќе прекршоци при комуницирањето на социјалните мрежи

Минатата година се забележани дури 1824 жалби на содржината објавена, пред се` на Фејсбук, Инстаграм и Твитер Во последните четири години се поднесуваат се повеќе жалби на објавите на инфлунсерите кои на социјалните мрежи не комуницираат транспарентно во соработката со брендовите. Минатата година се забележани дури 1824 жалби на содржините ... Read More »

Лидл и Хајди Клум најавуваат глобална соработка во Њујорк

“Heidi & The City” е темата на првата заедничка колекција на Хајди Клум и Лидл. Почетокот на оваа глобална соработка ќе биде обележан на 7 септември 2017 година за време на New York Fashion Week. За Хајди Клум и Лидл тоа ќе биде свечено претставување на колекцијата на меѓународен моден ... Read More »

Al Jazeera и Google договорија соработка

Посветеноста на медиската мрежа Al Jazeerа во промоција на иновациите во дигиталното новинарство ја постави помеѓу водечките партнери на Гугл Al Jazeera и Google објавија глобално партнерство, кое и` го донесува најдоброто од технолошките решенија на Гугл на оваа медиска куќа. Од друга страна, целта на Гугл е поттикнување на ... Read More »

Седум совети за градење на успешна врска со вашите ПР партнери

Штотуку ги дефиниравте вашите трошоци за ангажирање на ПР компанија или ПР консултант во вашата компанија. Креиравте план  и потрошивте доста часови во состаноци со повеќе агенции обидувајќи се да ги проверите референците и да ги дефинирате разликите во нивните понуди. Избравте компанија и понуда за која сте вистински возбудени. Договорот го ... Read More »

КМГ Спорт потпиша договор за соработка со агенцијата Фестивус од Загреб

Првата македонска агенција за спортски маркетинг, менаџмент и консалтинг КМГ Спорт потпиша партнерски договор за соработка со  една од најголемите агенции за скаутирање, менторирање и менаџирање на ракометари во светот, Фестивус од Загреб, Р. Хрватска. Фестивус како менаџерска агенција, со основна дејност спортски менаџмент и посредување во ракометот е основана од ... Read More »

BalCannes 2015. во партнерство со Epica

Гостин предавач на овогодинешното издание на BalCannes е директорот на едиторијалот на Epica, г-дин Марк Тангејт. Најдобрите проекти од BalCannes 2015 ќе добијат 50% попуст за пријавување на Epica Awards ! Единствена прилика за регионалните агенции да се претстават во глобалната конкуренција и индустрија е добиена преку партнерството које е ... Read More »

Претседателската академија на Русија преку Факултети.мк ги отвара вратите за студентите од Македонија

Со цел промоција на можностите за студирање во Русија, престижната Руска претседателска Академија за национална економија и јавна администрација, потпомогната од македонскиот интернет портал за образование и наука, Факултети.мк, ќе реализираат активности со кои на потенцијалните студенти ќе им ги доближи можностите за едукација на еден од водечките универзитети во Русија, и во светот. ... Read More »

EasyAds и официјално пристигнаа во Македонија

EasyAds, водечката бугарска платформа за Performance огласување, и официјално го објави своето влегување на македонскиот online пазар со отворање на свое претставништво во Скопје. Во моментов портфолиото на компанијата го сочинуваат над 25 македонски сајтови кои можат да се видат на следниов ЛИНК. Канцеларијата во Македонија е предводена од Катерина Славова, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365