Home » Tag Archives: стоби флипс

Tag Archives: стоби флипс

Како Македонија стигна до вселената!

Неодамна го погледнавме видеото за лансирањето на Стоби Флипс во вселената, чие што лансирање на околу 36 000 метри и целиот пат до орбитата на Земјината топка, предизвика огромен интерес во јавноста и побуди многу прашања за неговата реализација. Како изгледаше лансирањето на Стоби Флипс  дознаваме од разговорот со креативнот ... Read More »

Лансиран прв македонски бренд во вселената!

“Уште многу одамна ја освоивме Македонија заедно со соседните земји во регионот, прераснавме во бренд кој можете да го најдете во трафика во Мароко, во супермаркет во Квинс или во продавничка во Париз.По повод 40 години од нашето постоење, навистина можеме да кажеме дека Стоби Флипс го има насекаде“ – ... Read More »

“Толку ГОЛЕМ што се` друго изгледа помало“ – нова кампања на Стоби Флипс

Деновиве со емитување по сите канали, започна кампањата за промоција на новиот производ на Витаминка – Магнус од Стоби Флипс – голем флипс кој е со уште поинтензивен вкус од порано, збогатен со 30% кикирики правејќи го секој крцкав залак повкусен од кога било.  Овој пат, преку платформата “ТОЛКУ ГОЛЕМ ... Read More »

“Двеодолива комбинација“ – нова кампања за Чоко Стоби Флипс

Еден од омилените брендови во Македонија, Стоби Флипс на Витаминка, изненади со уште една своја кампања, овојпат за Чоко Стоби Флипс, наменета за помладата генерација, но и за сите љубители на слатките и квалитетни задоволства. Кампањата е дело на целокупниот тим на маркетинг-агенцијата Division, која стои зад многу успешни проекти поврзани ... Read More »

Стобиранка – голема наградна игра од Витаминка со брендот Стоби

Три автомобили, скутери, ховерборди, ЛЕД телевизори, таблети и уште над 500 други вредни награди се дел од големата наградна игра на Витаминка и омилените грицки Стоби Флипс, Чоко Стоби Флипс и Стоби Стикс. Наградната игра „Стобиранка“ започнува на 20-ти септември и ќе трае до 25-ти декември, кога е последното извлекување ... Read More »

Кои се најсилните брендови во Македонија за 2015 година?

Компанијата Валикон која веќе 13 години ја истражува јачината на FMCG брендовите на просторот на поранешна Југославија, откако пред некој месец го објави топ 25 ракнигот на најсилни брендови во регионот за кој веќе пишувавме, деновиве ја објави и листата на најјаки брендови по одредени земји. Во Македонија првото место на ... Read More »

Стоби флипс, Nescafe, Европа и Fakulteti.mk со најпозитивен имиџ меѓу студентите

Студентите во Република Македонија за прв пат оваа година имаа можност да ги одберат своите омилени брендови, распоредени во вкупно 19 категории производи/услуги во истражувањето спроведено од страна на STUBRAND.  Во 2015 година, од вкупно 291 брендови, за македонските студенти најпозитивен имиџ имаат брендовите Стоби флипс, Nescafe, Европа и www.fakulteti.mk, ... Read More »

10 македонски брендови кои ја менуваат бизнис реалноста на Македонија

Интернационалниот претприемач, бизнис експерт, јавен говорник и автор Коста Петров во својата најнова колумна за Huffington Post претстави десет македонски брендови кои позитивно ја менуваат македонската бизнис реалност. Малата балканска држава Македонија баш и не е Силиконската долина. Години поминати во политички скандали, конфликти и дводецениски спор за името со Грција фрлија сенка ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365