Home » Tag Archives: 2018 (page 2)

Tag Archives: 2018

Дигиталните платформи некогаш и денес: Weekend Media Festival открива како да се задоволат потребите на читателите на порталите

На панелот “Новиот светски поредок: Како да се создаде содржина за дигиталната ера”, претставниците на клучните медиуми ќе разговараат за спецификите на производство и дистрибуција на дигитални содржини Печатените медиуми некогаш на своите интернет портали објавуваа речиси иста содржина како и во нивните весници. Денес, дигиталните платформи имаат свои сопствени ... Read More »

Галичка свадба 2018: Автентично сведоштво за традицијата, народното творештво и богатото културно наследство

Оваа година судбоносното „Да“ во живописниот Галичник ќе го кажат невестата Тања Лепческа, која е по потекло од Галичник, и младоженецот Златко Димовски. Тие ќе бидат главните протагонисти во рамки на годинешното 45-то издание на автентичната културно-сценска манифестација „Галичка свадба“ која ќе се одржи од 13-ти (петок) до 15-ти јули ... Read More »

Најдобрите светски outdoor кампањи 2018 (1)

Погледнете ги најдобрите светски outdoor кампањи од овогодишниот Кански фестивал на креативноста кои освоија Гранд при или златна награда. Greenpeace Philippines, “Dead Whale” Агенција: Dentsu Jayme Syfu Makati City, Etnikolor Makati, Dentsu X Makati, IProspect Makati, Grenroom Inc., Upprgrnd Makati, Hit Productions Makati City Земја: Филипини Louvre Abu Dhabi, “Highway ... Read More »

Погледнете ги најгледаните фудбалски реклами за време на Светското фудбалско првенство 2018

YouTube ја објави листата на најгледани реклами поврзани со фудбалот за време на Светското првенство во 2018 година во Русија. YouTube ги рангираше рекламите засновани на органски и платени прегледи, времето на гледање и задржување на публиката од 1 јуни до 20 јуни. Сепак, YouTube ја ограничи својата листа на ... Read More »

Земјите со најголема репутација во светот

Шведска е земја со најголема репутација во светот. Ова го покажа истражувањето на Институтот за репутација, кој ја мери репутацијата на државите во светот според неколку фактори и кој излегува од 2008 година наваму Во истражувањето биле вклучени одговори на повеќе од 58. 000 испитаници од Канада, Франција, Германија, Италија, ... Read More »

За пријателите, за дружбите…за нас!

Скопско, како водечки пивски бренд во Македонија, уште од своите почетоци верува дека она што е најважно во животот е токму времето поминато со луѓето што ни се блиски. Муабетите и приказните што ги споделуваме, насмевките и спомените што заедно ги создаваме, здравиците што не поврзуваат и кога сме највесели ... Read More »

Познати се новите имиња на 11-тиот Викенд Медиа фестивал

Најголемиот хрватски авантурист на Викенд Mедиа Фестивал: Како станав првиот Хрват и 26-тата личност во светот која го освои Јужниот Пол. Давор Ростухар, ќе зборува за тоа како го постигна својот најголем сон, Дејан Верчиќ ќе открие зошто сликите ги заменија зборовите, а магичните зборови за питчеви ќе ги сподели ... Read More »

Глобалното огласување оваа година ќе биде побогато за 2,4 милијарди долари, благодарение на Светското фудбалско првенство

Истражувањето на компанијата Зенит покажа дека Кина во ова првенство ќе инвестира во реклами 500% повеќе отколку САД Се очекува дека Светското првенство во фудбал 2018 година, што ќе се одржи оваа година во Русија, ќе досегне дури 3,2 милијарди луѓе од целиот свет, а како што се приближува првиот ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365