Home » Tag Archives: реклами (page 10)

Tag Archives: реклами

6 причини зошто B2B компаниите треба посебно да инвестираат во PR

Business-to-business  компаниите во денешно време се соочуваат со зголемени борби во продажбата, би се рекло непознати за B2C светот. B2B компаниите не само што ги продаваат своите производи и услуги, тие продаваат репутации, врски, предлози и дополнителни производи…..па потребата да инвестираат во ПР е повеќе од очигледна за повеќето…за оние ... Read More »

Со новата промотивна понуда на Неотел добивате сѐ од едно место

Дали би сакале да имате пристап до сѐ од едно место на вашиот телевизор? За секој склучен договор на 2 години за кој било од пакетите neoTrio добивате неограничен интернет, телевизија и фиксна телефонија бесплатно во првите три месеци, додека за останатиот период од договорот добивате намалена претплата. Дополнително, добивате ... Read More »

Spotify се шегува на сметка на тажниот и осамен живот на своите корисници!?

Не е забавно кога поседувате голема база на информации за корисниците, а истите не би можеле да ги искористите барем во насока малку да ги поттикнете нивните реакции :) Spotify, е голем глобален бренд за емитување на музика со милиони претплатници. Како таков бренд, презема сериозен предизвик со шегувањето на ... Read More »

EasyPlatform со обновени формати на рекламните огласи

Најбрзорастечката интерактивна рекламна платформа во Македонија, EasyPlatform деновиве претстави пет новитети и подобрувања на своите рекламни формати достапни за огласувачите. Со овие измени, огласувачите добиваат уште повидливи и поефективни текстуални реклами со кои тие поуспешно ќе можат да ја пренесат својата комуникациска порака и поефикасно да ја анимираат својата таргет публика. ... Read More »

После овие реклами за Tide можеби ќе се почувствувате малку валкано

Агенцијата Saatchi & Saatchi од New York ја објави новата кампања за Tide, со нов, по малку вознемирувачки но забавен пристап и слоган на брендот – “Ако мора да биде чисто, мора да биде Tide”. Кампањата вклучува низа спотови со непријатни ситуации во кои многу од нас ќе се пронајдат ... Read More »

“Еден на еден“ со нови ТВ реклами за Голден Арт

Маркетинг агенцијата “Еден на еден“ креираше две нови ТВ реклами за својот клиент, градежната компанија “Голден Арт“. Рекламите кои се дел од новата кампања “Дом. Не само стан“, официјално на македонските тв станици стартуваа синоќа. Кампањата ќе се одвива на сите платформи, со акцент на телевизија и интернет. Read More »

Facebook им ”испраќа понуди за пријателство” на ТВ медиумите

Facebook, учejќи од својот досегашен однос со издавачите, размислува за нов комерцијален производ со кој ќе им понуди “поделба“ место “кражба“ на медиа буџетите на ТВ издавачите, така покажувајќи им дека е расположен да се стави во функција на интегрираниот пристап на следење на ТВ програмите. Беше само прашање на време кога ... Read More »

Овој краток документарец ја раскажува приказната за одличните Volkswagen реклами од 1960-те

Во овој прекрасен и прониклив документарец насловен како “Дали ги паметите тие одлични Volkswagen реклами?”, британскиот режисер Џо Маркантонио ја истражува трансценденталната моќ на адвретајзингот за да им помогне на брендовите да ги надминат своите ограничувања и – во случајот на револуционарните DBB реклами од 1960-те за германскиот автомобилски производител ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365